Kriptopara

Dogecoin Geleceği 2022’de Ne Olur? Yatırım Yapılır mı?

  Dogecoin popülerliğinin artması ile araştırmalarını hızlandıran yatırımcılar, portföylerine daha fazla DOGE ekleme telaşındalar. Böyle bir zamanda, Dogecoin gelecekte ve 2022’de ne durumda olur, ona yatırım yapılır mı sorularını soruyorlar. Bu yazımızda bu iki önemli soruya analistlerin görüşlerini esas alarak yanıt bulmaya çalışacağız. 

  Dogecoin Geleceği 2022’de Ne Olur?

  Analistlerin ortak görüşlerine göre Dogecoin gelecekte rekor fiyatları tabloya alabilir. Diğer yandan 2022 senesinde ise piyasa hacmini yüksek oranda genişletebilir. Analistler Dogecoin’in 2021 senesinde adını pek çok başarılı projenin içinde duyurduğunu ve değerlenme yoluna gidebileceğini belirttiler. Analistlere göre, Dogecoin 2022 senesine girilirken 0.70 dolar ile 0.80 dolar badı arasında fiyatlanabilir. 

  Dogecoin’e Yatırım Yapılır mı?

  Analistler Dogecoin’in 2022 yılına giriş yapılırken 0.70 dolar düzeyinin üzerinde fiyatlanabileceğini açıklıyorlar. Diğer yandan Dogecoin fiyatının 2022 senesi Temmuz ayında ise Dogecoin 0.90 dolar ile 1 dolar bandı arasında hareket edebileceğini belirttiler. Bu kapsamda Dogecoin’in yeni rekorlara yol alabileceğini açıkladılar. 

  Dogecoin’in 2021 senesi Mayıs ayı içinde etkili yükselişleri ardından tabloya yansıttığı fiyata baktığımızda, 0.42 dolarlık seviyeyi görüyoruz. Bu kapsamda analistlerin tahminlerine göre arada oluşan fiyat farklı, Dogecoin’i yatırım için takip edilebilecek kripto paralar arasına dahil ediyor.

  Analistler Ne Düşünüyor?

  Dogecoin’in değerlenmesi bekleyen pek çok analist onun için geleceğe yönelik fiyat tahminlerini ve senaryolarını sundular. Yazımızın bu bölümünde değerli analistlerin Dogecoin’e yönelik düşüncelerini bir araya getiriyoruz. İşte Dogecoin geleceği ve olası fiyatlar hakkında bilgileri veren analist düşünceleri:

  Michael Van de Poppe Dogecoin Düşüncesi

  Michael Van de Poppe, aslında Bitcoin’e çok daha yakın olan bir analisttir. Ancak Dogecoin’in son yükselişi ardından onu değerlendirmeye aldı. Analiste göre Dogecoin’in parlak bir geleceği olabilir ve fiyatı ise artışa gidebilir. Analist, 2022 senesinin ilk yarısında Dogecoin fiyatının 0.65 dolar ile 0.70 dolar bası arasından dalgalanabileceğini düşünüyor.

  Tom Lee Dogecoin Geleceği Hakkında Ne Düşünüyor?

  Tom Lee, Dogecoin hakkında yorum gerçekleştirirken, onun yapacaklarından önce yaptıklarına değindi. Dogecoin, 2021 yılı Haziran başında fiyatını hızlı bir şekilde arttırdı. 1 Haziran itibari ile gündeme gelen değerlenme süreci sırasında ise Coinbase Pro’da işleme girme haberleri gündemdeydi. Analist bu artış ardından Dogecoin’in devasa bir değer kazanımı sunduğunu açıkladı. 2021 yılı 1 Ocak tarihinde Dogecoin alan ve Haziran başında satışa gidenlerin ortalama %16.000 gibi devasa değer varlığını elde ettiklerini ifade etti.

  Analist bu gelişmeler ardından Dogecoin’in geleceğini sağlama almak için çarpıcı hamleler yaptığını düşünüyor. Analiste göre, Dogecoin 2022 senesi girişinde 0.75 dolar ile 0.80 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. Sene içinde ise 1 dolarlık fiyata çıkabilir. 

  Alex Saunders Dogecoin Geleceği Hakkında Yorumu

  Alex Saunders, Dogecoin’in 2022 yılı Haziran ayında 1 dolarlık fiyat düzeyine ulaşabileceğini tahmin ediyor. Bu tahmini ise önemli bir gelişme ardından yaptı. 2021 Haziranında gündeme gelen Dogecoin üreten araba konusunun ilgi çekmesi ile birlikte fiyatların daha fazla yükselebileceğini düşünüyor. 

  Analist, Tesla’nın en büyük rakiplerinden olan Daymak’ın bir araç üretimine başladığını vurguladı. Bu aracın park halindeyken güneş enerjisi ile Dogecoin madenciliği yapacağını belirtti. Bu denli yenilikçi bir projede yer almanın Dogecoin’e güç katabileceğini düşünüyor. 

  Dogecoin’in 2022’de Değerlenmesi Neden Bekleniyor?

  Analistler Dogecoin’in 2022 senesinde fiyat artışı gerçekleştirebileceğini tahmin ediyorlar. Bu tahminlerini güçlendiren birçok sebep olduğunun da altını ayrıca çizdiler. Analistler Dogecoin geliştiricilerinin Elon Musk ile görüş paylaşımı içinde olduklarını belirttiler. Ortak bir çalışma bazında ise Dogecoin’in çok daha hızlı işlemlere imkan sunan bir kripto para haline getirilmeye çalışıldığı açıklandı. Uzmanlar, Dogecoin’in 2022’ye kadar yeni bir nitelik kazanabileceğini ve bunun değerlenmeye katkı sunabileceğini düşünüyorlar. 

  Uzman analistlerin değindiği diğer bir nokta ise Dogecoin’in Coinbase Pro borsasına giriş yapması haberi oldu. Analistler, küresel çapta yatırımcılara hitap eden ve Premium yatırımcı işlemlerinin gerçekleştirildiği bir alan olan Coinbade Pro’da yer alacak Dogecoin’in değerlendiğine dikkat çektiler. 2021 Haziran başında fiyat artışlarının başladığını açıklayan analistler, bu durumun gelecekteki artış olasılıklarını beslediğini savunuyorlar.

  Sonuç

  Dogecoin 2021 senesinde adı başarılı işler ile gündeme gelen bir meme token oldu. Analistler onun hem ödeme aracı olarak kullanıldığına hem de işlem hacmi geniş borsalara giriş yapma konusunda uzman hale geldiğine değindiler.

  Zira gündeme gelen haberlere göre pek çok işletmede ödeme yöntemi olarak kullanılıyor. Ayrıca çok sıkı bir DOGE fanatiği olan, dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın girişimleri de devam ediyor. Dogecoin analistlerin beklentilerine uygun şekilde fiyatlanırsa, 2022’de 1 dolara ulaşabilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle