BTC piyasa değeri 2025'te ne kadar olacak?

  Kripto para piyasasında pozitif görünüm sürerken Bernstein analistlerinden yatırımcıları heyecanlandıran tahminler geldi. Uzmanlar, Bitcoin (BTC) piyasa değerinin 2025 yılında 3 trilyon dolara çıkmasını bekliyor.

  Lider kripto para birimi BTC yeni haftaya yükseliş sinyalleriyle başladı. Arjantin’den gelen olumlu haberlerin etkisiyle BTC’deki yükseliş hareketi hızlandı. Yeniden 37 bin doların üzerine çıkan BTC fiyatında yükselişin devam edip etmeyeceği merak ediliyor.

  Kripto para analistleri, BTC’nin geleceği hakkında çarpıcı tahminlerde bulundu. Uzmanlar, BTC için parlak bir gelecek görürken piyasa değerinin 2025 yılı ortalarında 3 trilyon dolara ulaşabileceğini belirtiyor. Bernstein analistleri tarafından yayınlanan raporda BTC arzının önemli bir kısmının bir yıldan fazla hareketsiz kaldığını hatırlattı.

  BTC Piyasa Değeri 3 Trilyon Dolara Çıkabilir

  Bernstein raporuna göre uzun süredir hareketsiz kalan BTC arzı, kripto para birimindeki güçlü temellere işaret ediyor. Analistler, Nisan 2024’te gerçekleşmesi beklenen halving olayıyla ilgili yeni tahminlerini paylaştı. Eğer BTC blok ödülü yarılanması sırasında fiyat 37 bin dolar civarında kalırsa madenciler tarafından satılan BTC miktarı 1 milyar dolardan 500 milyon doların altına düşecek.

  BTC ve kripto paraların geleceğine dair pozitif açıklamaların gelmesi yatırımcıları heyecanlandırıyor. Son olarak Finansal Muhasebe Standartları kurulu (FASB) BTC’ye yönelik kurumsal ilgiyi körükleyecek yeni yönergeler getirdi. Bu yönergeler sayesinde BTC kurumsal hazine varlıkları için cazip bir seçenek haline geliyor.

  Kurumsal Yatırımcının Gözü BTC’de

  Kripto para sektöründe merakla beklenen spot BTC ETF başvurularıyla ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 2024 yılının başlarında onaylanması beklenen bu başvurularla yatırımcılar ve şirketler BTC’ye daha kolay erişim sağlayacak. ABD’de listelenmiş bir spot BTC ETF’ine dair iyimser görünüm kripto para fiyatlarına olumlu yansıyor.

  Öte yandan ABD Merkez Bankası’nın (FED) 2024 yılı başlarında ekonomik yavaşlama beklemesiyle birlikte BTC’nin enflasyondan korunma rolü daha çok öne çıkmaya başladı. BTC’ye yönelik artan kurumsal yatırımcı ilgisiyle birlikte fiyattaki istikrarlı yükseliş hareketinin devam etmesi bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle