Kripto Para

DOGE'yi dipten aldı milyoner oldu! Alım kriterleri neydi?

  2021 yılına damgasını vuran kripto para birimlerinin başında Dogecoin (DOGE) geliyor. Dogecoin muazzam seviyelerde değer artışı yaşadı ve birçok kişiye ciddi kazançlar sağladı. 33 yaşındaki Glauber Contessoto da bu kişilerden biri. Contessoto, DOGE ile nasıl milyoner olduğunu anlattı.

  2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin (BTC), kripto para piyasalarının temelini attı. O tarihten bu yana piyasanın lideri konumunda olan Bitcoin, her zaman en popüler kripto para birimi oldu. Özellikle uzun vadede hayalin de ötesinde fiyatlara ulaşması ile Bitcoin, dünyanın gözde kripto parası konumunda. Ancak 2021 yılında Bitcoin’in popülaritesini bile gölgede bırakan bir kripto para “Ben de varım” dedi. Dogecoin (DOGE), bu yıl elde ettiği yükselişler ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

  Dogecoin’in Çılgın Serüveni

  Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın desteğini de arkasına alarak yükselen DOGE için hemen hemen herkes makul seviyelerde zaten yükseliş bekliyordu. Ancak DOGE, Şubat ayında 1 günde %1.000 oranında değerlendikten sonra biraz duraksamış olsa da yükselişine Nisan ayında da devam etti. Bu yükselişler sonrasında piyasa değeri bakımından 5’inciliğe kadar yükselen DOGE, 50,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile listede 6. sırada bulunuyor.

  O Yatırımcı Artık Bir Milyoner

  Dogecoin bu yükselişleri ile birlikte birçok kişiye de ciddi kazançlar sağladı. Los Angeles’ta bir müzik şirketinde çalışan Glauber Contessoto da bu kişilerden biri oldu. Contessoto, Şubat başlarında DOGE henüz düşük seviyelerdeyken 180 bin dolarlık yatırım yaptı ve artık o bir milyoner. CNBC röportajında, DOGE ile nasıl milyoner olduğunu anlatan yatırımcı, yatırım kararının 3 temel nedeni olduğunu ifade etti.

  Yatırımcıyı Etkileyen 3 Temel Etken

  Yatırımcı bu kararı almasında Reddit’te bir araya gelen Dogecoin topluluğunun, DOGE figürünün “Shiba Inu” cinsi köpek olmasının ve Elon Musk’ın etkisi olduğunu dile getirdi. Yatırımcı, tüm birikiminin yanı sıra Uber ve Tesla hisselerini de satıp DOGE aldığını ifade etti. Yaptığı yatırımının ardından Glauber Contessoto açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “5 Şubat’ta yaklaşık 4 sent fiyatından 5 milyon Dogecoin satın aldım. 69 gün sonra 15 Nisan’da milyoner oldum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle