Kripto Para

DOGE balinaları iş başında! Milyarlarca DOGE alındı

  Dogecoin (DOGE), Elon Musk’ın sunuculuk yaptığı Saturday Night Live (SNL) programı yayınlanırken yükselişe geçtikten sonra hızla değer kaybetmişti. Bu durum DOGE yatırımcılarını endişelendirdi. Ancak gündeme gelen son verilere göre, cüzdanında yüklü miktarda DOGE bulunduranların DOGE almaya devam ettiği görüldü. Birçok analist, bunun bir yükseliş sinyali olabileceğini ifade ediyor.

  Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz hafta 0,74 dolar seviyesine kadar yükselerek ATH’sini belirledi. Bu değer artışı aynı zamanda Dogecoin’in 1 yılda çok ciddi kazançlar kaydetmesini sağlamış oldu. 2021 yılının bu popüler kripto para biriminin yükselişinin arkasında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın Twitter paylaşımları ve açıklamaları bulunuyor. Bu nedenle Saturday Night Live (SNL) programında Musk’ın sunuculuk yapacak olması beklentileri yükseltmişti. Ancak DOGE, kısa bir yükselişin ardından sert düştü. Bu düşüş endişe yaratırken, yüklü miktarda DOGE bulunan cüzdan sahiplerinin DOGE almaya devam ettiği görüldü.

  Elon Musk Ne Sebeple Olursa Olsun DOGE’a Büyük Katkı Sağladı

  Elon Musk’ın SNL’de DOGE mesajları vereceğini belirtmesi ile birlikte DOGE 0,74 dolarda tüm zamanların rekorunu kırdı. Ancak program sırasında beklenen olmadı ve DOGE 0,41 dolar bandına kadar geriledi. Kripto para piyasalarında bir kesim DOGE’un geleceğin finans sistemini kökünden değiştirebilecek bir varlık olduğunu düşünüyor. Bir diğer kesim ise DOGE’un saatli bomba olduğunu ve bir süre sonra patlayacağını düşünüyor.

  Elon Musk’ın tam olarak neden DOGE ile ilgilendiği bilinmiyor. Musk bunu sadece hobi ya da eğlence amacıyla yapıyor olabilir. Öte yandan Musk, DOGE’a gerçekten de güveniyor olabilir. Hangi sebeple olursa olsun, bu ilgi DOGE’a piyasa değeri bakımından en büyük 4. kripto para birimi olma şansını getirdi.

  DOGE Balinaları Satış Değil, Alım Yapıyor

  DOGE arzının %67’den fazlası, ilk 109 Dogecoin adresinin elinde bulunuyor. Ayrıca en büyük DOGE adresinin, Şubat 2019 yılında oluşturulan, yeni sayılabilecek bir adres olduğu da biliniyor. Bu nedenle balina sayılabilecek DOGE cüzdanlarındaki işlemler, analistlere göre DOGE fiyatı hakkında önemli ipuçları veriyor.

  Ortaya çıkan verilere göre en büyük 14 DOGE adresi, son 1 aylık süreçte cüzdanlarına 4,66 milyar Dogecoin ekledi. Ayrıca son bir haftalık süreçte, sadece 9. en büyük adres DOGE satışı yaptı. Analistler, balinaların satış yapmayıp aksine alım yapmaya devam etmesini “yükseliş beklentisi” sinyali olarak yorumluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle