DOGE kurucusu BTC yorumuyla tepki çekti

  Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus, son dönemdeki tartışmalara bir yenisini daha ekleyen açıklamalarla gündeme geldi. Sosyal medyadan bir dizi paylaşım yapan Markus, bu sefer hedefine Bitcoin’i aldı…

  Kripto para piyasasında belirsizlikler sürerken, Dogecoin (DOGE) kurucularından gelen açıklamalar toplulukta yeni tartışmalar başlattı. İlk olarak geçtiğimiz günlerde eski Dogecoin yaratıcısı Jackson Palmer’dan kripto para birimi endüstrisine saldıran açıklamaların gelmesi, toplulukta büyük bir şok yarattı.

  Bunun üzerine DOGE kurucu ortağı Billy Markus da kişisel sosyal medya hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Hatırlanacağı üzere eski Dogecoin’in kurucularından biri olan Jackson Palmer, kripto para piyasası hakkında çok tepki çeken açıklamalar yapmıştı. 

  “Kripto Politik Değil”

  “Yıllarca çalıştıktan sonra kripto para biriminin sağcı, hiper-kapitalist bir teknoloji olduğuna inanıyorum” ifadelerini kullanan Palmer’ın bu sözlerine tepki gecikmedi. Dogecoin (DOGE) kurucu ortağı Billy Markus sosyal medya hesabından yaptığı açıklamasında şunları söyledi: 

  “Kripto politik değil, insanlar sadece para kazanmak istiyor. Para kazanmayı istemek, partizan bir şey değildir. Kriptonun politize edilmemesini tercih ederim.” Bu açıklamalarıyla DOGE kurucuları arasında alevlenen tartışmaya bir son vermek istediğini söyleyen Markus, son olarak Bitcoin’e ayrı bir parantez açtı. 

  BTC Yorumu Tepki Çekti

  Markus, kripto para ticaretinin sadece “parayı dolaştırmak” olduğunu söyleyerek Bitcoin destekçilerinden tepki çeken şu paylaşımı yaptı: “Bana göre ‘Bitcoin bunu düzeltiyor’ demek, Bitcoin’in gerçekten hiçbir şeyi düzeltmediği gerçeğiyle dalga geçen, ironik bir şakadır. Sadece bir şeyleri kontrol eden aktörleri değiştiriyor. Parayla ilgili diğer her şeyle aynı sorunlara sahip.”

  Son dönemdeki tartışmalar hakkında konuşan ünlü isim şunları aktardı: “Kriptoyu insanın açgözlülüğü ve kötü davranışı yüzünden kötülemek, başka bir şeyi suçlamak kadar sıkıcı. Kriptoyu sevmekte sorun yok, sevmemekte de sorun yok. Kriptoyu sevenler kötü insanlar değiller, sevmeyenler de kötü insanlar değiller.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle