Kripto Para

Borsalardan sıcağı sıcağına on binlerce BTC çıktı!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son rallide 20 bin 700 dolar seviyesinin üzerine çıktı ancak Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) faiz oranlarını 75 baz puan artırmasıyla birlikte yeniden düşüşe geçti. Bununla birlikte Bitcoin son 6 ayın en büyük borsa çıkışlarını kaydetti ve borsalardan çıkan BTC’nin değeri 1,52 milyar doları aştı.

  Kripto para piyasasında yatırımcıları umutlandıran bir ralli yaşandı. Uzunca bir süredir yatay ve düşüş trendinde seyreden kripto para piyasası, hafta ortasında Bitcoin’in (BTC) bir kez daha 20 bin doları aşmasıyla yeşil bölgede hareket etmeye başladı. Bitcoin bu yükselişlerde 20 bin 700 doları aşsa da Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) 75 baz puanlık faiz artırma kararı sonrası Bitcoin kazanımlarının bir kısmını silerek 20 bin 100 dolar bölgesine döndü. Bu süreçte, borsalardan son 6 ayın en yüksek Bitcoin çıkışı gerçekleşti ve borsalardan çıkan 70 bin Bitcoin’in değeri 1,52 milyar doları aştı.

  Borsalardan Devasa Çıkış

  IntoTheBlock verilerine göre 27 Ekim Perşembe günü 20 bin dolar seviyesinin üzerinde seyreden Bitcoin fiyatı, kripto para borsalarında kaydedilen yüksek oranlı çıkışları arkasına alarak yükselişi yakaladı. Verilere göre borsalardan çıkışlar son 6 ayın en yüksek oranlı çıkışlarına işaret ediyor. Bu kapsamda IntoTheBlock verilerine göre 26 Ekim tarihinde borsalardan 1,52 milyar dolar değerinde 70 binden fazla Bitcoin ayrıldı. Genel olarak kripto para piyasasında varlıkların yoğun şekilde borsalardan çıkması, balinaların ve yatırımcıların “ralli hazırlığında” olduğu şekli ile yorumlanıyor.

  Santiment Verileri Balinalara İşaret Ediyor

  Öte yandan Santiment verileri ise Bitcoin balinalarının “geri dönmeye” ve uzun bir ayı piyasasının ardından fiyatları daha fazla yükseltmeye zorlamaya hazır olduklarına işaret ediyor. Bir diğer taraftan Santiment verileri balinaların ve büyük yatırımcıların paralarını ABD ve dünya hazinelerinde tutmaya devam ettiklerini de gösteriyor. Konuya ilişkin olarak Twitter’dan bir grafik eşliğinde rapor paylaşan Santiment, paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

  “Bitcoin balinaları için geçen yıl çöpe gitti. Ancak tipik olarak dump’lanan Bitcoin, fiyatlar geri sıçramaları için yeterince ilgi çekici hale gelene kadar büyük ölçüde stablecoin içinde olacaktır. En son içgörümüz, paralarının Mayıs ayından bu yana nereye hareket ettiğine değiniyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle