Bridgewater araştırmacıları Bitcoin’de 3 zorluğa dikkat çekti

  Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater araştırmacıları yeni bir bülten yayınladı. Uzman isimler lider kripto para Bitcoin’in fiyatını etkileyebilecek 3 temel zorluğa dikkat çekti…

  Kripto para sektörünü ve yatırımcılarını yakından ilgilendiren Bitcoin (BTC) analizi, Bridgewater şirketinin analistleri tarafından açıklandı. Yayınlanan bültende Bitcoin’de görülebilecek potansiyel zorluklara değinildiği görüldü. Bu sorunların başında Bitcoin fiyatının son derece değişken olması vurgulandı. Bitcoin, yüksek volatil görüntüsü sebebi ile gelecekteki satın alma gücü temelde spekülatif bir teklif olmayı sürdürüyor.

  Analistler, Bitcoin ile altın, gayrimenkul ya da güvenli liman itibari para birimleri gibi yerleşik değer depoları ile karşılaştırmasını yaptı. Bu açıdan bakıldığında Bitcoin gelecekteki değeri açısından çok daha geniş sonuç yelpazesi ile karşı karşıya görülüyor. Bir başka deyişle Bitcoin fiyatının gelecekte çok yüksek olması da çok düşük olması da mümkün olarak nitelendiriliyor.

  Bitcoin Fiyatındaki Temek Zorluklar

  Bültende değinilen Bitcoin açısından bir diğer zorluk da düzenleyici riskleri olarak tanımlandı. Bitcoin için gerçekleştirilebilecek büyük çaplı bir düzeleme, lider kripto para biriminin daha geniş kurumsal kabulüne yardımcı olabilir. Aynı zamanda bu düzenlemeler, kamu gözetimi olmamasını önceleyen mevcut büyük Bitcoin sahiplerinden bazılarının satış yapmasına da yol açabilir.

  Bitcoin fiyatını etkileyebilecek bir diğer ve sonuncu zorluk ise Bitcoin tutmada karşılaşılan gerçek yapısal zorluklar olarak belirtildi. Bu alanda her ne kadar pozitif değerlendirilebilecek gelişmeler olsa da Bitcoin fiyatındaki mevcut likidite seviyeleri zorlukları beraberinde getiriyor. Özellikle, Bridgewater ve müşterileri gibi büyük geleneksel kurumlar için Bitcoin tutmada hâlâ gerçek yapısal zorlukları doğuruyor.

  Bitcoin’e Övgü Dolu Sözler

  Dünyanın en büyük hedge fonu Bridgewater’ın kurucusu Ray Dalio, Bitcoin (BTC) hakkında övgü dolu ifadeler kullandı. Daha önceden Bitcoin eleştirmeni olarak bilinen Dalio bu konudaki fikirlerinin değiştiğini belirterek şu açıklamayı yaptı: “Bitcoin 10 sene boyunca sorun yaşamadan tüm sınavlardan başarıyla geçmesini ve dimdik ayakta durmasını büyük bir hayranlıkla izliyorum. Teknolojisinin nasıl çalıştığı ve hala hack’lenmemesi hayranlık duyulacak bir durum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle