Kripto Para

DOGE ile Tesla almak artık mümkün!

  Blockchain, yapay zeka ve robotik şirketi Bots Inc. artık yerel bayilerinden Dogecoin (DOGE) ile ikinci el Tesla otomobil satın alınabileceğini açıkladı. Tesla CEO’su Elon Musk, Mayıs ayı başlarında bu yönde düşünceleri olduğunu duyurmuştu. Ancak Tesla’dan bu hamle henüz gelmedi. Bunun yerine DOGE ile ikinci el Tesla almak mümkün.

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında en popüler kripto para birimlerinden biri olan Dogecoin (DOGE), bu popülaritesinin çok büyük bir kısmını Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a borçlu. Zira Elon Musk Şubat ayı başlarından bu yana Twitter’dan DOGE ile ilgili ilgi çekici paylaşımlarda bulundu ve bu paylaşımlar yatırımcıları yoğun şekilde DOGE yatırımına yönlendirdi. DOGE’a büyük bir destek veren Musk, son dönemlerde bu paylaşımlarını azalttı. Ancak DOGE’un kazandığı popülarite, sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

  Elon Musk DOGE ile Ödeme Kabul Edileceğini Söylemişti

  Daha önce Elon Musk, CEO’su olduğu Tesla’nın otomobil satışlarında Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul edeceğini duyurmuştu. Bu açıklama, o dönem BTC’nin hızlı bir değer artışı yaşamasını sağlamıştı. Ancak bu açıklamadan 1,5 ay sonra Musk, BTC madenciliğinde fosil yakıt kullanımından dolayı artan çevre kirliliğini işaret ederek, Tesla’nın BTC ödemelerini askıya aldığını söylemişti. Bu durum da BTC’de bu kez aşağı yönlü bir ivmelenmeye yol açmıştı. Mayıs ayı başlarında Musk, Tesla’nın DOGE ile otomobil satabileceğini de ifade etmişti. Ancak bu plan henüz gerçeğe dönüşmedi.

  DOGE’un Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Edilmesi

  Yatırımcıları heyecanlandıran bu açıklamadan haftalar sonra Blockchain, yapay zeka ve robotik şirketi Bots Inc., yerel otomobil bayilerinden DOGE ile ikinci el Tesla satın alınabileceğini açıkladı. Buna benzer bir adımı daha önce NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban da atmıştı. Cuban, DOGE’un ödemeler açısından en güçlü kripto para olduğunu da iddia etmişti.

  Elon Musk da Cuban’ın bu fikrine destek vererek “Bir süredir bundan söz ediyorum” demişti. Bu girişimler, son dönemlerde popülaritesi artan DOGE için heyecan verici olarak karşılanıyor.

  Dogecoin, en yüksek fiyatına 8 Mayıs tarihinde 0,73 dolar ile ulaştı. O tarihten sonra düşüşler yaşayan DOGE’un tekrar zirve seviyelerine ulaşması için %50’den fazla değer kazanması gerekiyor.

  Son edinilen bilgilere göre 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle