Kripto Para

DOGE düşünce 170 bin doları gitti, yine de satmıyor

  1 milyon dolarlık Dogecoin (DOGE) sahibi olan 33 yaşındaki yatırımcı Glauber Contessoto, sadece 1 gün içinde neredeyse 170 bin dolar kaybetti. Ancak Contessoto, MEM tabanlı kripto paralarını satmama konusunda ısrarcı.

  Kripto para piyasalarına 2021 yılında MEM (meme) tabanlı kripto paralar damgasını vurdu. Bu alanda elbette en çok dikkat çeken ve popüler olan da Dogecoin (DOGE) oldu. DOGE, çok ciddi ve hızlı yükselişler ile birçok kişiye inanılmaz kazançlar sağladı. Ancak sert düşüşler de yaşayan DOGE, böyle zamanlarda da yatırımcılarını ciddi kayıplara uğrattı. Bu yatırımcılardan biri olan 33 yaşındaki Glauber Contessoto, DOGE ile bu iki durumu da deneyimledi. Yatırımcı, son kaybına rağmen MEM tabanlı kripto paralarını satmama konusunda kararlı.

  Makaleyi “Kripto Para Düşmanı” Paylaştı

  33 yaşındaki yatırımcı Glauber Contessoto, 167 bin dolar kaybetti ve elinde 830 bin dolarlık Dogecoin kaldı. CNBC, Contessoto’nun hikayesini paylaştı. CNBC’nin söz konusu makalesi, piyasalarda “kripto para düşmanı” olarak da bilinen Nouriel Roubini ya da diğer bilindik adıyla “Dr. Doom” tarafından paylaşıldı. Twitter üzerinden paylaşımda bulunan Roubini, söz konusu makaleyi şu notla paylaştı:

  “CNBC: ‘Düne kadar milyonerdim’: 33 yaşındaki bu Dogecoin yatırımcısı bir günde 167 bin dolardan fazla kaybetmesine rağmen, satmayı reddediyor.”

  8 Mayıs’ta Contessoto’nun Yatırımları 2 Milyon Doları Aştı

  Yatırımcı Contessoto, daha önce biriktirmiş olduğu 250 bin doları, 5 Şubat tarihinde Dogecoin yatırımı için kullandı. Ardından Elon Musk’ın DOGE’a destek vermesi ile birlikte DOGE hızla artışa geçti ve yatırımcının varlığı 1 milyon doların üzerine çıktı. Bu süreçte satış yapmayan 33 yaşındaki yatırımcının, DOGE’un 8 Mayıs tarihindeki 0,73 dolarlık rekorunda elinde 2 milyon doları geçen varlığı olmuştu.

  Contessoto Varlıklarını Satmayı Düşünmüyor

  22 Haziran Salı günü, Çin’den PoS madencileri için gelen olumsuz haberler ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Dogecoin ciddi düşüşler yaşadı. Bununla birlikte yatırımcı 167 bin dolardan fazla zarara uğradı. Ancak yatırımcı, bu fiyat oynaklığından endişe duymadığını dile getirdi. CNBC’ye konuşan Contessoto, elindeki yatırımları en az 1 yıl bekleteceğini dile getirdi. Glauber Contessoto, MEM tabanlı kripto para yatırımlarının 10 milyon dolara ulaşacağını umut ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle