Kripto Para

Piyasa düşünce balinalar bu altcoine resmen saldırdı!

  Santiment uyardı, balinalar yine devrede . Zincir üstü analiz veri sağlayıcısı Santiment  tarafından sosyal medyada paylaşılan bir veriye göre balinalar piyasaların düşmesini fırsat olarak gördü. 

  1000 BTC üzerinde cüzdanlara sahip olan yatırımcılar için kullanılan benzetme "balinalar" yeniden gündemde. Veri sağlayıcısı Santiment tarafından atılan bir tweet’e göre bu büyük kripto varlık yatırımcıları geçen hafta içerisinde daha küçük yatırımcıların panik satışları ile elinden çıkardığı altcoinin piyasadan topladı. Bu atılan tweet ile kripto para piyasalarının üyük yatırımcılarının hangi altcoine karşı böyle agresif alımlar yaptığı merak konusu oldu. 

  Balinalar LINK’e Yöneldi

  Atılan tweet’te bu bilgiye de yer veren platform, balinalar tarafından büyük bir iştahla toplanan altcon’in LINK olduğunu duyurdu. Öyle ki sadece geçen hafta yapılan alımlarla piyasadaki toplam link arzının yüzde 3’ünden fazlası büyük yatırımcılar tarafından toplandı. Bu tarz büyük yatırımcıların bir anda LINK’e yönelmesi, kripto para piyasalarının gözünü de LINK’e çevirmesine neden oldu. 

  62 Milyondan Fazla Toplandı

  Kısa vadeli yatırımcıların, piyasanın düşmesi ile panik satışlarına başlamasıyla “Zayıf ellere” dönüştüğünü belirten Santiment, bu satılan altcoinlerin piyasalarda hali hazırda cüzdanlarında 1 ile 10 milyon arasında LINK bulunan LINK balinaları tarafından toplandığını belirtti. Zayıf eller tarafından ani düşüş sonrası satılan LINK’lerin toplam miktarı gizemini korurken, balinalar piyasadan 62.02 milyon adet LINK alımı yaptı. Piyasalardaki düşüş esnasında yapılan alım ile toplam LINK miktarının yüzde 3.5'ine yakını daha balinaların eline geçti. Alımı yapılan bu miktarın toplam piyasa değeri ise 1.45 milyar dolara eşit.

  Geçici Olabilir

  Ancak piyasa uzmanları bu durumun geçici olabileceği yönünde fikir beyan ediyor.  Ağustos ayında da böyle bir durum yaşandığını ve sonrasında LINK balinaların elinde tuttukları coinleri tekrar piyasaya sürmeleri buna örnek olarak gösteriliyor. Milyonluk alımların olduğu piyasada bu hareket ile LINK’e balinaların sadece uğradığı yorumu yapılıyor. Analistler bu durumu ise LINK’in piyasaların üzerinde verdiği reaksiyonlar ile açıklıyor. Dalgalı grafiği ile belli bir süre için balinaların iştahını kabartan lik mayıs ayı içerisinde 52.88 dolar ile en yüksek seviyesini görmüştü. 

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle