Kripto Para

Bitcoin balinaları son düşüşü de boş geçmedi

  Bitcoin fiyatında yaşanan gerileme, Bitcoin balinaları için yeni bir avantaj daha yarattı. Bitcoin balinaları, acemi yatırımcılarda paniğe sebep olan düşüş sırasında 2 milyar dolarlık daha BTC alımı yaptı…

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz aylarda 64.300 dolar seviyesine kadar tırmanmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak bir zamanlar kimsenin tahmin edemeyeceği rekorları kıran BTC fiyatındaki değişim büyük ses getirdi. Analistlerin tahminlerine kısa sürede ulaşan Bitcoin fiyatında düşüş trendi de piyasada panik yarattı.

  Bitcoin fiyatındaki rekorun kırılmasından sonra başlayan düşüş hareketi 30 bin dolara kadar devam etti ve en büyük kripto para neredeyse yüzde 50 değer kaybetti. Ancak bu düşüşe rağmen Bitcoin balinalarının fiyat her düştüğünde daha fazla alım yapması da dikkatlerden kaçmadı

  Balinalar Daha Fazla BTC Satın Aldı

  Kripto para dünyasının en popüler blockchain veri analiz şirketi Santiment, Bitcoin balinalarının hareketlerini gösteren yeni raporunu yayınladı. Düzenli aktarılan verilere göre Bitcoin balinaları, haziran ayının başında bile 2 milyar dolarlık BTC satın almalarıyla dikkat çekti. 

  Lider kripto para biriminin fiyatında 37 bin dolar ile 39 bin dolar arasındaki seviyeden de yüklü alım yapan Bitcoin balinaları cüzdanlarını doldurdu. Uzmanlar Bitcoin fiyatının 31 bin dolara gerilediği son dönemde balinaların daha fazla alım yapmış olabileceğini açıkladı. 

  2 Haftada 2 Milyar Dolarlık BTC Aldılar

  Santiment kripto para araştırma firmasının sunduğu verilere göre BTC fiyatının 40 bin doların altında olduğu son 2 haftada balinalar 2 milyar dolarlık BTC satın aldı. Bu cüzdanların Bitcoin balinalarına ait olduğunu anlamak için de bakiyelerine bakıldı. Söz konusu cüzdanların içinde 100 ila 10 bin Bitcoin arasında varlık bulunuyor. 

  Bitcoin fiyatında yükselişin bitip bitmediği, boğa rallisinin sonlanıp ayı sezonunun başladığı yönündeki tartışmalar devam ediyor. Ancak bu sürede BTC fiyatı her gerilediğinde balinaların yüklü miktarda alım yapması, piyasadaki yükselişin henüz bitmediği şeklinde yorumlandı. Sektörde Peter Brandt gibi tecrübeli isimler, Bitcoin fiyatında 100 bin dolar beklentilerini yeniden gündeme getirdi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle