Kripto Para

OpenSea’de artık kredi kartıyla NFT alınabilecek!

  Kripto para piyasalarının 2021 yılında elde ettiği devasa büyümeden payını ciddi şekilde almayı başaran NFT’ler (non fungible token), artık satın alma işlemlerinde kripto paraya ihtiyaç kalmadan alıcıya ulaşabilecek. OpenSea, kredi kartı ile NFT satın alma dönemini başlattı.

  2021 yılı tam anlamıyla kripto para birimlerinin yılı oldu. Bu süreçte Bitcoin (BTC) öncülüğünde genel olarak piyasalar da ayaklanırken, kriptoların yükselişinden NFT (non fungible token) sektörü de ciddi ölçülerde payını almayı başardı. Hızla büyüyen NFT sektörü gün geçtikçe daha fazla kullanıcıya ulaşırken, dünyanın en büyük NFT pazaryeri konumunda bulunan OpenSea, NFT alışverişleri için devrim gibi bir özelliği devreye aldı. OpenSea, MoonPay ile kurduğu işbirliği ile artık platformda kredi kartı ile NFT satışlarına olanak tanıyacak.

  Kredi Kartı ile NFT Alım-Satım Dönemi

  Elde edilen bilgilere göre OpenSea, MoonPay ile doğrudan kart ödeme sistemini platformuna entegre ederek, kripto para birimi sahibi olmayan ancak NFT satın almak isteyenlere bu şansı sunmaya başladı. Bu güncelleme kredi kartı ile NFT sahibi olmanın önünü açtığı gibi, OpenSea platformunda ödeme işlemlerinin de hızlanıp kolaylaşması anlamına geliyor. MoonPay yetkililerin açıklamalarına göre kripto para ile ödeme dışında kullanıcılar Visa, Mastercard, American Express, Apple Pay ve Google Pay ile de ödeme yapabilecek.

  Bakiyenin Kriptoya Dönüştürülmesine Gerek Yok

  Bilindiği gibi OpenSea platformunda NFT alım-satım işlemlerinde kripto para birimi kullanılması gerekiyordu. Platformun atmış olduğu kredi kartı adımı, bakiyenin kripto paraya dönüştürülmesi adımını da doğrudan ortadan kaldırıyor. OpenSea bu hamlesi ile kripto para ekosistemi dışında kalan ancak NFT’lere de ilgi duyan kullanıcıları pazaryerine çekmeyi amaçlıyor. Bilindiği gibi OpenSea platformunda NFT’ler yerel olarak destekleniyor ve NFT teslimatları, OpenSea platformunda zincir üstünde gerçekleşiyor.

  Ek Ücretler Yansıtılabilir

  NFT teslimatlarının zincir üstünde gerçekleşmesi ile kullanıcılar, platform haricinde bir ödeme yöntemi kullanmaya gerek duymuyor. Öte yandan kullanıcılar bu ürünlerini depolamak için ayrıca bir cüzdana da gerek duymuyor. Bu nedenle de yetkililer, kredi kartı ile yapılan alım-satım işlemlerinde, işlemlere ek ücretlerin de yansıtılabileceğini belirtiyor. Ayrıca açıklamalara göre kredi kartı ile ödeme yöntemi hem token üretme kısmında hem de NFT mintleme alanlarında da geçerlilik sunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle