Kripto Para

Binlerce BTC bulunan cüzdanı çöpte olan adam konuştu!

  Kripto para topluluğu bugün bir mağdurun hikayesi ile çalkalandı. İlk Bitcoin yatırımcılarından olan James Howells, içinde binlerce BTC bulunan cüzdanının eski sevgilisi tarafından çöpe atıldığını iddia etti. Mağdur isim, cüzdanı aramak için girişimde bulununca olay Galler’de kargaşaya sebep oldu.

  Gallerde yasayan James Howells isimli bir yatırımcının iddiaları ülkeyi ve kripto topluluğunu karıştırdı. Erken dönem Bitcoin (BTC) yatırımcısı olduğunu söyleyen ve ülkenin Newport şehrinde yaşayan Howells, 2013 yılında yanlışlıkla sevgilisi tarafından çöpe atılan ve içinde binlerce BTC olduğunu söyleyen Howells, çöpü aramak için talepte bulununca şehir karıştı.

  Bütün Serveti Çöp Oldu!

  Kripto topluluğunu şoke eden gelişmeye göre talihsiz adam 2009 yılında Bitcoin almış ve donanım cüzdanda bu Bitcoin’i saklıyordu. 2013 yılında eski sevgilisinin yanlışlıkla cüzdanı çöpe attığını söyleyen Howells, tüm servetinin buharlaştığını belirtti.

  Howells’in iddiasına göre bugünkü değeri ile yaklaşık 5,3 milyar liralık BTC çöpte! Talihsiz adam cüzdanını kurtarmak için girişimde bulunsa da kendisine onay verilmemesi işleri daha da zorlaştırıyor. Howells ise Newport çöp istasyonunda cüzdanını arayarak servetine yeniden kavuşmak istiyor.

  “Newport’i Kripto Merkezi Yapmak İstiyorum”

  Servetini bir hata ile kaybeden Howells, cüzdanın çöpe gittiğini öğrendiğinde vakit geçirmeden Newport atık merkezinde inceleme yapmak adına başvuruda bulundu. Yapılan bu başvuru kent halkından tepki topladı ve yönetim, Howells’tan gelen inceleme talebini reddetti. Howells ise gelen yanıta karşın hukuki mücadele başlattı ve yaklaşık 10 yıldır süren davanın olumlu neticelenmesi halinde inceleme yapmak için sabırsızlanıyor.

  “Bana izin vermeleri gerekiyor” diyen 38 yaşındaki Howells, “Ben ilk Bitcoin alanlardanım. 2009 yılında satın almıştım ve o zamandan beri biriktirdim.” dedi. Bu parayı alması halinde planlarından bahseden Howells, “Ben buradan gelecek parayı tekrar Newport’a yatırım olarak ödeyecektim. Harici belleği bulabilirsem şehre yatırım yapacağım. Newport’u kripto paranın merkezi haline getirmek istiyorum.” ifadelerini kullandı. Howells sözünü tutar mı bilinmez ama şu anda şehir halkı ve yönetimi, gelen çöp inceleme talebine sıcak bakmıyor. Howells ise hukuki mücadeleye devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle