Kripto Para

Erdoğan’dan kripto para açıklaması: Sıcak bakmıyorum

  Kripto para piyasaları uzun yıllardır varlığını sürdürüyor ancak özellikle de 2021 rallisiyle birlikte dünya genelinde bu alan popülarite kazandı. Türkiye’de de yoğun ilgi gören kripto paralar ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan çarpıcı bir açıklama geldi. Erdoğan, kripto paralara sıcak bakmadığını dile getirdi.

  Kripto para piyasaları her ne kadar 2009’da Bitcoin’in (BTC) piyasaya sürülmesi ile temellerini atmış olsa da kripto paralar, tam anlamıyla yıllar sonra bir yaygınlık kazanmaya başladı. Az sayıda kripto para ilgililerinin bulunduğu kripto para sektörü, özellikle de 2017 ve 2021 rallileri ile birlikte dünya genelinde popülarite kazandı. Bu yaygınlığın oluşmasında büyük pay sahibi olan 2021 rallisinde Türkiye’de de yoğun ilgi görmeye başlayan kripto paralarla ilgili olarak bu kez bir açıklama da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, kripto paralara sıcak bakmadığını ifade etti.

  Kripto Paralar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gündeminde

  19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen Kütüphane Söyleşileri etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada farklı şehirlerden gelen gençlerle bir araya geldi. Söyleşide gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Erdoğan, bu açıklamalarında kripto paralara da değindi. Kendisine kripto paralar ve Elon Musk görüşmesinin detayları sorulan Erdoğan, Musk ile daha çok uzaya gönderecekleri uzay aracı ile ilgili konuştuklarını belirtti ve o konuda müşterek hareket edilebileceğini belirtti.

  “Kripto Paralara Şahsen Sıcak Bakmıyorum”

  Kendisine gelen kripto paralarla ilgili sorunun ardından açıklama yapan Erdoğan, genel olarak kripto paralar ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

  “Kripto paralar konusunda arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Mecliste bunun müzakeresi yapılıp ona göre adımlarımızı atacağız. Doğrusu benim kanaatimi soracak olursanız, ben kripto para olayına sıcak bakmıyorum. Arkadaşlarımız çalışmalarını yaptıktan sonra da adımlarımızı atacağız. Yani birini zengin birini fakir yapacak olan bu tür araçlarla adım atmanın doğru olmadığına inanıyorum.”

  Erdoğan’dan NFT Açıklamaları

  Kripto paralar ile ilgili olarak fikirlerini dile getiren ve bu alana sıcak bakmadığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, öte yandan NFT’ler ile ilgili de konuştu. Geçtiğimiz günlerde Türkçe karşılığı “Nitelikli Fikri Tapu” olarak belirlenen NFT’ler ile ilgili açıklamasında Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

  “Nitelikli Fikri Tapu diye dilimize kazandırdığımızı NFT üreten ve bunları dünya çapında kabul ettiren gençlerimizin ufuklarının genişliğini takdirle takip ediyoruz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle