Kripto Para

Devlet fonundan kripto para şirketine sansasyonel yatırım!

  ABD’de devlete ait fondan kripto para şirketine yatırım yapılması kafalarda soru işareti yarattı. New Jersey Emeklilik Fonu, iki farklı Bitcoin madencilik devine yatırım yapmasıyla yeni bir başlangıcın sinyallerini yaktı…

  ABD’de faaliyet gösteren New Jersey Emeklilik Fonu, devlete ait fonlardan biri olarak hizmet verirken, kripto para sektörüne yatırım yapmasıyla gündeme geldi. İki farklı Bitcoin madencilik devine yatırım yapan fon, kurumsal yatırımcılar açısından sıradan bir adım olarak görüsel de bu hamle dikkatlerden kaçmadı. 

  Kripto para uzmanları fondan gelen bu yatırımların, kripto para alanında görünenden çok daha büyük bir şeyi temsil edebileceğini vurguladı. Günümüzde şirketlerin Bitcoin ile etkileşime girmek adına büyük bir istek gösterdiği biliniyor. Fakat BTC’ye sahip olmak bu büyük oyuncuların bazıları için çok hala çok riskli ya da uygunsuz görülüyor. 

  Devletten Kripto Para Yatırımı

  ABD hükümeti uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’yi onaylayana kadar, BTC yatırımları yaparken güven odaklı hareket etmek isteyenlerin tercihleri farklılaşıyor. Bu alanda doğrudan Bitcoin yatırımı yapmanın risklerini bertaraf etmek isteyen dev kurumlar, madencileri tercih ederek çok daha güvenli bir hedef sağlıyor.

  Devlet tarafından yönetilen New Jersey Emeklilik Fonu, Haziran ayında Riot Blockchain’e 3,66 milyon dolar yatırım yapmasıyla gündeme geldi. Öte yandan devlete ait bu fon bir diğer kripto para şirketi Marathon Digital Holdings’e 3,39 milyon dolar yatırım yapmasıyla dikkat çekti. Her iki fon da ABD teknoloji hisselerinin bulunduğu Nasdaq borsasında listeleniyor. 

  Ünlü İsim Sebebini Açıkladı

  Fon yatırımı, kripto para topluluğunda geniş yankı bulurken MicroStrategy CEO’Su Michael Saylor, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bunun sebebini açıkladı: “Birçok kurumsal yatırımcı, BTC ile etkileşime geçmek istedikleri için halka açık Bitcoin madencilerini çekici yatırımlar olarak buluyor. Ancak vergi, muhasebe ve ticari hususlar nedeniyle mülk yerine menkul kıymetleri elinde tutmayı tercih ediyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle