Bizden biri öneriyor: “Bu altcoin’leri hemen toplayacağım”

  Lider kripto para biriminin devam eden yükselişi ile birlikte kriptolarda bayram havası devam ediyor. Türk yatırımcıların yakından takip ettiği analist Doruk Tiryaki, yaptığı bir paylaşım ile bir şartla portföyüne vakit geçirmeden ekleyeceği altcoin’leri paylaşarak heyecanı artırdı!

  Türk kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği kripto para analisti Doruk Tiryaki, listesinde yer alan üç altcoin’i takipçileri ile paylaştı. Bitcoin domainansında beklediği hareket gerçekleşirse bu altcoin’leri hemen toplayacağını söyleyen Tiryaki, altcoin’lerde bir ralli beklediğini söylemekten çekinmedi!

  “Haftalardır Planladığım Yere Geldik”

  Lider kripto para birimi 2023 yılına fırtına gibi başladı! Önceki gün 28 bin doların üzerine yükselerek 9 ayın rekorunu kıran Bitcoin (BTC), devamında kar satışları etkisi ile 27 bin dolar seviyelerine geriledi. Türk kripto para yatırımcıların yakından takip ettiği önemli bir isim olan Doruk Tiryaki ise resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, gündeme dair kısa bir değerlendirmede bulundu.

  Tiryaki BTC hareketleri ile ilgili, “Haftalardır planladığım yere geldik. BTC 27 bin – 30 bin dolar arasında dominans ise yüzde 48’e dayandı.” ifadelerini kullandı. Usta isim BTC dominansı ile yakından ilgili. Zira eğer dominans için beklediği seviye gelirse, altcoin rallisinin başlayacağını düşünüyor.

  “Agresif Bir Oranla Altcoin Toplayacağım”

  Bitcoin dominansını “altcoin rallisi” için yakından takip eden Tiryaki’nin hedefinde üç altcoin var. Tiryaki, “Marketin silkelediği, likidite avına çıktığı ilk derin kırmızı günde biraz agresif bir oranla altocin toplayacağım” ifadeleri ile stratejisini paylaşırken, üç altcoin’den umutlu olduğunu söyledi. Tiryaki bahsettiği altcoin’leri, “Başlıca ilgilendiğim altcoin’ler ise MAGIC, IMX ve FTM” ifadeleri ile açıkladı.

  FED Kararında Geri Sayım Başladı!

  Öte yandan kripto para piyasaları da geleneksel finans piyasaları gibi ABD Merkez Bankası’nın (FED) açıklayacağı faiz kararına dikkat kesildi. 21 – 22 Mart tarihleri arasında toplanacak olan FED, faiz kararını 22 Mart 2023 Çarşamba günü TSİ 21.00’de duyuracak. Piyasalar FED’in 25 baz puan sembolik bir artış gerçekleştirmesini beklerken, faizin artmayacağı ihtimali de piyasaların gündeminde. Eğer FED faiz artırmaz ve likidite artırma yolunda bir mesaj verirse, kripto para piyasalarında kuvvetli bir yükseliş bekleniyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle