BTC ve altcoinler neden çakıldı? Toparlanma zamanı mı?

  Kripto para piyasasında yeniden yükseliş hareketleri gözlemlenirken, Bitcoin başta olmak üzere altcoinlerde büyük düşüşler yaşanmıştı. Analistler, bu düşüşün detaylarına inerek hareketin devam edip etmeyeceğini araştırdı…

  Bitcoin ve kripto para piyasası, bir süredir yükseliş trendini sürdürürken aniden çakıldı. Sert bir düşüş yaşayan kripto para birimleri Bitcoin (BTC) başta olmak üzere önde gelen popüler coinler oldu. BTC’nin ardından büyük kayıplar veren altcoinlerde yönün yeniden yukarıya dönmesine rağmen yatırımcılar düşüşün devam edip etmeyeceğini merak ediyor.

  Kripto para analistleri, BTC ve altcoinlerde yaşanan sert düşüşün nedenlerini sıralayarak, bu düşüş hareketinin geleceğini yorumladı. Popüler analist Willy Woo, Bitcoin’in hash rate’inde sert bir düşüş yaşanmasında Çin’de yaşanan elektrik kesintisini gerekçe gösterdi. Ünlü analist, hash rate ile Bitcoin fiyatının da birbiriyle orantılı olduğunu söyleyerek kripto paralardaki düşüşün sebebini böyle açıkladı.

  BTC ve Kripto Paralardaki Sert Düşüş

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analistlerden Willy Woo, BTC fiyatındaki çakılmanın sebebini açıkladıktan sonra geleceğe dair yorumlar yaptı. Ünlü analist Bitcoin hash rate seviyesinin normal düzeye döndüğünü belirtirken, fiyatta toparlanma olabileceğini ifade etti.

  Bir sosyal medya hesabından yapılan paylaşımın, kripto para piyasasında sert düşüş yaşanacağına dair panik havası yaratması da uzmanların değerlendirdiği konular arasında yer aldı. FX Hedge isimli bir hesabın iddiasına göre ABD Hazinesi birkaç finans kurumunu kripto para aklama ile suçladı. Bu iddialar kripto para yatırımcılarının arasında düşüş olacağına yönelik panik yaratmış olabilir.

  Binance CEO’su Düşüşü Değerlendirdi

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından Binance CEO’su Changpeng Zhao, Bitcoin fiyatında düşüş başladığı andan itibaren yatırımcılara “HODL” çağrısı yaptı. Kripto para topluluğunun takip ettiği ünlü isim “Sizi silkelemek istiyorlar.” diyerek cüzdanlardaki coinleri sıkı tutma tavsiyesinde bulundu. 

  Ancak daha sonra CZ’nin, sosyal medyada yaptığı açıklamasında takipçilerine kimin silkelemek istediğini açıklamaması dikkatlerden kaçmadı. Son olarak Türkiye’de yayınlanan kripto para ödeme yasağı getiren yönetmeliğe de ayrı parantez açıldı. Yerli yatırımcıların bu kararla panik yaşadığı konusu üzerinde duruluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle