Kripto Para

Yasaklarla anılan Hindisatan’da o coin rekor kırdı

  Kripto para birimlerine duyulan ilgi, her yeni günde meyvelerini vermeye devam ediyor. Kripto paraların yasaklanacağı söylemleri ile son günlerde gündeme gelen Hindistan’ın, en büyük kripto para borsalarından biri olan WazirX’in kendi tokeni bir haftada %1.000’den fazla değer kazandı.

  Borsa aynı zamanda kendi NFT platformunu oluşturarak da gündeme gelmişti. Borsanın tokeni rekor seviyelerde yükselince, borsada teknik aksaklıklar yaşandı.

  Son dönemlerde tüm dünyanın gündeminde kripto paralar yer alıyor. Dünyanın dört bir yanından kripto paralara gösterilen ilginin bir kısmı son günlerde NFT (non-fungible-token) sektörüne kaymaya başlamıştı. Artan NFT ilgisi de beraberinde birçok yeni projeyi getirdi.

  Dünyada kripto para ilgisi artmaya devam ederken Hindistan ise kripto paraları yasaklama söylemleri ile gündeme gelmişti. Ancak buna rağmen Hindistan’da kripto para çalışmaları devam ediyor ve bu çalışmalar meyvesini vermeye başladı.

  WazirX Borsası NFT Platformunu Duyurdu

  Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından WazirX, 5 Nisan tarihinde NFT alım – satım işlemleri için yeni bir platform kurduğunu açıkladı. Böylece Hindistanlı sanatçılar, bu platform üzerinden oluşturdukları NFT ürünleri hiçbir listeleme ücreti ödemeden satışa çıkarabilecek

  WazirX borsası, 2019 yılında dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası Binance tarafından satın alınmıştı. Bununla birlikte WazirX de 350 milyon dolarlık işlem hacmi ile Hindistan’ın ve dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri haline geldi.

  Borsanın Günlük İşlem Hacminde Rekor Kırıldı

  CoinGecko verilerine göre WazirX’in günlük işlem hacmi 2021’in ilk üç ayında 14 milyon dolar ile 140 milyon dolar arasında değişiklik gösterdi. NFT platform duyurusunun ardından WazirX CEO’su Nischal Shetty, borsanın günlük işlem hacminde rekora ulaştığını açıkladı. CoinDesk’ten alınan bilgilere göre borsanın 1,8 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

  Borsanın 1 milyarlık maksimum arz ile piyasaya sürdüğü WRX isimli tokeni, son bir haftada %1.000’den fazla değer artışı yaşadı. Hindistan’da yasaklama endişeleri yaşanırken, WRX’teki artış sonrası borsa bir süre hizmet veremedi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle