Kripto Para

Dev banka kripto para piyasasına girmeyi planlıyor

  Dünyanın en büyük bankalarından biri olan Citigroup da kripto para piyasasına girmeyi planlayan bankacılık devleri arasında yerini aldı. WallStreet dünyasının dev kuruluşları peş peşe kripto para hamleleri yapıyor…

  Müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda kripto para piyasasına girmeyi planlayan Citigroup’un açıklamaları dikkat çekti. Kripto para basınında da geniş yankı bulan haberlere göre Citigroup, kripto paralar için custody ve finansman hizmeti vermeye hazırlanıyor.

  Kurumsal yatırımların da yoğunlaştığı kripto para piyasasında daha aktif bir rol üstlenmek isteyen Citigroup yetkilileri böyle bir arayış içine girdiklerini belirtti. Bankanın Global Döviz Müdürü Itay Tuchman, konu hakkında henüz net bir karara varmadıklarını ancak sektörel araştırmalara devam ettiklerini söyledi. 

  Citigroup Müşterileri Kripto Para Hizmetleri İstiyor

  Finans dünyasının en köklü ve büyük bankalarından biri olan Citigroup müşterilerinin kripto para piyasası hizmetleri için yoğun talep içinde oldukları belirtildi. Müdür Tuchman, aralarında varlık yöneticilerinin de bulunduğu geniş bir müşteri kitlesinin lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ilgisinin arttığını söyledi.

  Citigroup müşterileri geçtiğimiz ağustos ayından bu yana BTC ve diğer kripto para birimlerine büyük ilgi gösteriyor. Müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için gerekli araştırma ve değerlendirmeleri yaptıklarını belirten ünlü yönetici açıklamalarıyla dikkat çekti.

  Citigroup Kripto Para Hizmetleri İçin Aceleci Değil

  Güvenilir ve sağlam adımlar atılması gerektiğini belirten banka yöneticisi şu açıklamada bulundu: “Güvenilir olmayan bir şey yapmamalıyız. Hem müşterilerin yararına olacak hem de regülatörlerce desteklenecek bir ürün geliştirdiğimizde kripto para piyasasına gireceğiz.” Geçtiğimiz aylarda kripto paralar hakkında rapor yayınlayan banka, Bitcoin’in global ticaretin standart para birimi olabileceğini söyledi. 

  Bu sektörde bir yarış yaşanmadığını kaydeden Citigroup Global Döviz Müdürü Itay Tuchman, aceleci olmadıklarını ifade etti: “Bu konuda bir FOMO (kaçırma korkusu) yaşamıyorum çünkü kriptonun kalıcı olduğuna ve piyasanın daha başında olduğumuza inanıyorum. Bu bir uzay yarışı değil. Birden fazla bayrak dikilebilir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle