Kripto Para

Dev Banka BTC hizmeti vermeyi düşünüyor

  Dev banka Goldman Sachs başkanı ve CEO’su John Waldron, Bitcoin ile ilgili açıklama yaptı. Banka müşterilerinin taleplerinin yükselmeye başladığını açıklayan Waldron, Bitcoin ile ilgili inceleme aşamasında olduklarını belirtti.

  Dünyanın en büyük bankaları arasında yer alan Goldman Sachs’ın başkanı John Waldron, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Reuters’e konuşan ünlü isim Bitcoin ile ilgili değerlendirme aşamasında olduklarını belirtti. Açıklamalarında Bitcoin’e olan talebi de açıklayan Waldron, ABD regülasyonlarının bankalar için önemli bir nokta olduğunu belirtti.

  Goldman Sachs 2018 yılında Bitcoin için işlem masası açmış, kısa süre sonra ise kapatmıştı. Dev banka geçtiğimiz günlerde Bitcoin işlem masasını yeniden faaliyete açacağını açıklamıştı. Kripto para piyasasına yönelik son dönemlerde artan ilginin takipçisi olan banka, piyasa içinde nerede konumlanacağı ile ilgili çalışma yapıyor.

  Dev banka taleplerin arttığını açıkladı

  Banka başkanı John Waldron, yaptığı açıklamalarda Bitcoin talebindeki artışa da değindi. Waldron banka müşterilerinin son dönemlerde Bitcoin taleplerinin arttığını belirtti. Goldman Sachs tarafından konu ile ilgili anket düzenlenmişti. Bankanın 280 müşterisi ile yaptığı ankette müşterilerinin yüzde 40 gibi ciddi bir oranının Bitcoin talep ettiği ortaya konulmuştu.

  John Waldron da anket sonuçlarından bahsederek talep yükselişinin git gide arttığına dikkat çekti. John Waldron talebin yüksek olduğunu belirtmekle beraber Bitcoin konusunda net bir karar olmadığını söyledi. Bitcoin alım satım işlemleri ile ilgili belirsizlikler olduğunu belirten ünlü CEO, değerlendirme aşamasında olduklarını aktardı.

  John Waldron Bitcoin gibi dijital varlıkların özellikle Covid-19 salgınının etkin olduğu pandemi sürecinin ardından daha fazla kullanılmaya başladığını belirtti. Pandemi ile dijital paraların kullanımının yaygınlaştığını belirten Waldron, bu trendin devam edeceğini düşündüğünü söyledi. Online ticarete ciddi bir yönelim olduğunu belirten ünlü isim buna bağlı olarak Bitcoin gibi dijital varlıkların patlama yaşamasını beklediğini belirtti.

  Goldman Sachs regülasyonlara bağlı hareket edecek

  Goldman Sachs bankasının müşterilerine sunabileceği kripto para hizmetleri ile ilgili de açıklama yapan Jonh Waldron, bu konuda regülasyonlara bağlı olduklarını belirtti. Waldron ABD’de müşterileri için dijital varlık saklama hizmeti veren tüm bankaların ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bağlı hareket ettiğini söyledi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle