Dev banka BTC fiyat hedefini revize etti

  Finans dünyasının en köklü ve büyük bankalarından JP Morgan Chase analistleri, Bitcoin fiyatında yeniden tahmin yaptı. Değişen piyasa koşulları ve altın piyasasındaki son duruma göre BTC hedef fiyatı belirlendi…

  Emtia ve diğer varlık yatırımcılarının yanı sıra kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği JP Morgan bankasının analistlerinden yeni açıklama geldi. Bitcoin ve kripto para sektörü hakkında görüşlerini belirten JP Morgan Chase analistleri, dev bankanın BTC fiyat tahminini revize etti. ABD’li büyük bankalar son dönemde Bitcoin fiyatına olumlu yaklaşıyor.

  Bitcoin fiyatında yeni bir rekor seviye denemesi için mücadele sürerken, ABD merkezli bankalar peş peşe BTC fiyat tahminlerini yayınladı. Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi dev bankalarda olduğu gibi JP Morgan analistleri de BTC konusunda yeni rapor yayınladı. Daha önceden Bitcoin ve kripto para piyasasına temkinli yaklaşan bankalar bu görüşlerini olumlu şekilde değiştirdi.

  “Bitcoin Çekici Hale Geldi” 

  JP Morgan ekibinin yaptığı son BTC açıklamasında olumlu ifadeler kullanıldı: “Bitcoin’in fiyat oynaklığı son haftalarda azaldı. Bu durum yatırım portföylerini daha iyi çeşitlendirmek için düşük korelasyonlu varlıklar arayan kurumlar için Bitcoin’i daha çekici hale soktu.” Dev bankanın analistleri, yüksek volatilite sorunu olan BTC’de bu durumun kurumsal yatırımcılar için engel teşkil ettiğini düşünüyor.

  Son dönemde BTC fiyatındaki oynaklığın azalma göstermesi ile birlikte bu durumun kurumsal firmalar tarafından çekici hale geldiği belirtildi. Altın fonlarından çıkan paranın büyük bir kısmının Bitcoin’e aktığını söyleyen banka yetkilileri, BTC rallisinde 20 milyar dolarlık fonun altından Bticoin’e geçtiğini aktardı.

  Yeni Bitcoin Fiyat Hedefi

  JP Morgan analistleri, bu durumun altının pazar hacminin büyüklüğüne nazaran daha az pazar hacmine sahip olan Bitcoin için potansiyel artış olduğunu belirtti: “Bu yükseliş 130 bin dolarlık uzun vadeli bir fiyat hedefini içeriyor. Bu mevcut seviyelerden yüzde 121’lik potansiyel bir artışı temsil ediyor.” Dev banka böylelikle Bitcoin fiyatındaki yeni hedeflerinin 130 bin dolar olduğunu söyledi

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle