XRP fiyatı dirençle karşılaşmadan 3 katına çıkabilir

  Kripto para piyasasında son dönemin en çok değer kazanan projesi Ripple (XRP) oldu. Ünlü kripto para analisti Altstreet Bets, XRP fiyatının dirençlere takılmadan yükselişine devam edeceğini kaydetti…

  Özellikle altcoin yatırımcılarının gözdesi haline gelen XRP fiyatında hızlı yükseliş hareketi görüldü. Ripple ile SEC arasındaki menkul kıymet davasında ibreler blockchain şirketinden yana dönünce XRP fiyatı da hızlı yükseldi. Kripto para dünyasının yakından takip ettiği anonim analistlerden Altstreet Bets de son paylaşımında XRP fiyatının geleceğini yorumladı.

  Ünlü analist Altstreet Bets, XRP fiyatının herhangi bir direnç ile karşılaşmadan 3 katına kadar yükselebileceğini söyledi. XRP grafiğini değerlendiren ve bu görüşünü destekleyen analizler yayınlayan Altstreet Bets’in bu paylaşımı kripto para topluluğunda büyük dikkat çekti. Popüler analist, uzun vadede ise XRP fiyatının yaklaşık 9 dolara kadar tırmanabileceğini söylüyor.

  XRP Fiyatını Yükselten Gelişmeler

  XRP fiyatının son dönemde yeni rekorlara koşmasının ardında pek çok faktörün etkili olduğu biliniyor. Kripto para uzmanları özellikle Güney Kore’deki kripto para yatırımcılarının XRP’ye yoğun ilgi gösterdiklerine dikkat çekiyor. Ayrıca kripto paranın prim karşılığında satın alınması ve yeni kullanım durumları da fiyatın yükselişine katkı sağlayan faktörler arasında yer alıyor. 

  Ripple ile SEC arasında devam eden yasal savaştaki gelişmeler altcoin yatırımcılarının da mercek altına aldığı olaylardan oluşuyor. Son dönemde Ripple avukatları, Brad Garlinghouse ve Chris Larsons’ın mali geçmişlerini mühür altında tutmayı ve mahkemede aleyhinde hareket edilmemesini başardı. Bu gelişmeler bazı kripto para borsalarının XRP kripto para birimini yeniden listelemeye başlamasının önünü açtı. 

  SEC Davasında İşler Değişiyor 

  Ayrıca davada şirket, SEC’in daha önce XRP’den bir menkul kıymet olarak değil, “kripto para birimi” olarak bahsettiğini gösteren belgeleri ortaya döktü. Son olarak da Brad Garlinghouse ve Chris Larsen’in aleyhinde açılan davanın reddi için resmi başvuruda bulunması yatırımcıları daha çok umutlandırdı. Ripple blockchain şirketinin bu davadan istediği sonucu alması durumunda XRP fiyatının çok daha yüksek seviyelere ulaşacağı tahmin ediliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle