Bu araştırma sonuçları BTC yatırımcılarını sevindirecek

  Kripto para sektöründeki verileri analiz eden Santiment şirketi, Bitcoin balina hareketlerine yönelik yeni bir çalışmaya imza attı. Araştırma sonuçlarına göre BTC balinaları, toplam Bitcoin arzının yüzde 3’ünden fazlasına sahip olmasıyla sevindirdi…

  Kripto para piyasasında lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki belirsizlikler sürüyor. Balina davranışlarını inceleyen bir araştırma yapan büyük veri analiz şirketi Santiment, yeni raporunu paylaştı. Buna göre 100 binden fazla BTC tutan balinalar, şu anda toplam piyasa arzının yüzde 3.64 oranına sahipler

  Bu veriler, Bitcoin balinalarının son 27 ayın en yüksek seviyesine çıktığını gösteriyor. Santiment veri analiz şirketinin araştırmasına göre 100 binden biraz daha az sayıda Bitcoin tutan balinalar ise cüzdanlarındaki BTC bakımından dibi gördüler. Bu gelişmeler, kripto para yatırımcıları için iyi senaryoyu gözler önüne sermiş oldu.

  BTC Fiyatında Artış Beklentisi

  Kripto para yatırımcılarına önemli bir rapor yayınlayan Santiment analistleri şu ifadeleri kullandı: “100 bin BTC’den fazla tutan en büyük adresler, tüm arzın yüzde 3.64’lük kısmını ellerinde bulunduruyorlar. Hala 27 ayın en yüksek seviyesindeler. Bununla birlikte, 10 bin ilâ 100 bin BTC arasında fon tutan adresler ise 10.91’lik oran le tüm zamanların en düşük seviyesinde bulunuyorlar.”

  Ünlü analitik firması BTC fiyatında yükseliş gösteren bir indikatöre dikkat çekti. BTC MVRV oranının yeni bir ralli başlangıcı olabileceğini söyledi: “Bitcoin’in en önemli ve uzun vadeli indikatörlerinden biri, tarihsel gidişata dayanarak, satın alım bölgesinin en diplerde olduğunu gösteriyor. BTC’nin ‘long/short’ farkının negatife dönmesi, kısa ve uzun vade trader’ların şu anda suyun altında bekledikleri ve yatırımlarını tuttukları anlamına geliyor.”

  Boğa Sezonunun Yeni Fazı Başlıyor

  Onların harekete geçmesi durumunda BTC fiyatında da büyük ihtimalle artış yaşanacağını söyleyen analistler, boğa piyasası sinyalleri hakkında şunları aktardı: “Ortalama Dolar Yatırım Yaşı, yeni bir boğa piyasasının yakınlarda olup olmadığını gösterir. Bitcoin’e yapılan yatırımların ortalama yaşı, trader’ların adeta donmuş olduğu bu dönemde yükseliyor. Uyuyan yatırımların hareket edip etmediğini ve bu trendi aşağıya çekip çekmediğini görmek gerekir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle