Kripto Para

Cuban SEC’i eleştirdi: Kripto anlayışına sahip değiller

  Son dönemlerde kripto para piyasalarının en popüler isimlerinden biri haline gelen, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, Twitter paylaşımı ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirdi. SEC’ye karşı tavır alanların XRP Army’ye dahil olduğu kabul edildiği için, Cuban da kripto kamuoyunda XRP Army’ye katılmış oldu.

  Ünlü milyarder yatırımcı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban, 2021’de kripto para piyasalarının en ünlü isimlerinden biri haline geldi. Cuban bu süreçte özellikle de sıkı bir Dogecoin (DOGE) destekçisi olduğunu gösterdi. Her fırsatta DOGE’u öven Cuban, bu desteğini somut olarak da gösterdi.

  Cuban’a Göre Eski SEC Avukatı “Kripto Para Anlayışına” Sahip Değil

  Zira Cuban’ın sahibi olduğu Dallas Mavericks kulübünün ürün satışlarında DOGE ödemeleri kabul ediliyor. Birçok kez DOGE ile ilgili olarak gündeme gelen ve geçtiğimiz günlerde Polygon (MATIC) yatırımı yapan Cuban, bu kez ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) eleştirerek gündeme geldi.

  Mark Cuban, daha önceleri kripto paralara karşıt tavırlarıyla dikkat çekiyordu. Onun şimdilerde kripto para destekçisi olması hem ilginç hem de olumlu bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

  Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Cuban, aslında eleştirilerini doğrudan SEC’ye yöneltmedi. Cuban, SEC eski avukatı John Reed Stark’ı eleştirilerinde hedefine aldı. Cuban, Stark’ı “kripto anlayışına sahip olmadığı” için eleştirdi. Öte yandan Cuban, ABD’nin yasal regülatörü SEC’ye kıyasla, kripto paraların işletmeleri daha olumlu yönde etkileyeceğini iddia etti. Cuban’ın eleştirileri ile gündeme gelen eski avukat Stark da bu eleştiriler sonrası bir açıklamada bulundu.

  John Reed Stark’ın Açıklamaları

  SEC eski avukatı John Reed Stark, eleştiriler sonrasında yaptığı açıklamasında Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin herhangi bir değerinin olmadığını dile getirdi. Cuban’ın eleştirileri ile gündeme gelen Stark, bu açıklamasıyla birçok kripto para topluluğunun da eleştiri hedefinde kaldı. Stark konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “(Kripto paralar) inanılmaz derecede bir volatiliteye sahip ve herhangi bir faydalarının olması söz konusu bile değil. İnsanlar sadece başkaları satın alıyor diye kripto paraların yükseleceğini umarak kripto para satın alıyor.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle