Kripto Para

Mark Cuban BTC maksimalistlerine yüklendi: Size katılmıyorum

  Kripto para piyasasının yakından tanıdığı, NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ve Dogecoin’e (DOGE) verdiği destekle bilinen ünlü iş insanı Mark Cuban, Bitcoin (BTC) maksimalistlerini eleştirdi. Bitcoin maksimalistlerin görüşlerine katılmadığını açıklayan Cuban, kripto para ekosisteminde birçok önemli proje olduğunu söyledi.

  2021 yılında Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şüphesiz kripto para piyasalarının en etkin isimlerinden biri haline geldi. Özellikle de Dogecoin (DOGE) ile ilgili sık sık olumlu ve esprili paylaşımlarda bulunan Musk, böylece Dogecoin’e verdiği açık desteği de her fırsatta göstermiş oldu. Ancak Musk bu desteklerinde yalnız değildi. NBA takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi ünlü iş insanı Mark Cuban da her fırsatta Dogecoin desteği ile öne çıkan isimlerden biri oldu. Cuban bu kez de Bitcoin (BTC) maksimalistlerini eleştirerek gündeme geldi.

  Cuban Bitcoin Maksimalistlerini Eleştirdi

  Yakın zamanlı bir Youtube röportajında konuyla ilgili fikirlerini dile getiren Mark Cuban, bu röportajda kripto para ekosistemindeki birçok sektörün gerçek bir işlev ve değer sahibi olduğuna dair fikirlerini paylaştı. Cuban buradan yola çıkarak, Bitcoin maksimalistlerin görüşlerine katılmadığını da vurguladı. Bitcoin’in ideal bir değer deposu olduğuna inandığını belirten Cuban, Bitcoin’in altına kıyasla birçok yönden de avantajlı olduğunu belirtti. Ancak Cuban bunlara rağmen Bitcoin maksimalistlerini eleştirmekten de geri adım atmadı.

  Mark Cuban 2 Kripto Varlık Yatırımını Açıkladı

  Bitcoin maksimalistlerinin, Bitcoin’in dijital varlık ekosistemindeki “tek nihai varlık” olacağına yönelik bir düşünceye sahip olduklarını söyleyen Cuban, bu düşünceye katılmadığını dile getirdi ve ekosistemde oldukça fazla önemli proje olduğunu ifade etti. Diğer yandan yatırım yaptığı diğer 2 kripto para birimine de dikkat çeken Cuban, geçmişten bu yana aynı zamanda sıkı bir Ethereum (ETH) savunucusu olarak da biliniyor. Cuban, bu nedenle de Ethereum ve Polygon’da (MATIC) oldukça yüksek miktarlarda yatırımının olduğunu söyledi.

  Ripple CEO’su da Cuban ile Aynı Fikirde

  Mark Cuban’ın Bitcoin maksimalistleri ile ilgili dile getirdiği açıklamalarının benzerlerini geçtiğimiz hafta, katıldığı bir röportajda Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da dile getirmişti. Garlinghouse da söz konusu açıklamasında, kripto para topluluklarındaki maksimalistlerin kripto para ekosisteminin gelişimine zarar verdiklerini öne sürmüştü. Ünlü CEO aynı zamanda Cuban’a benzer şekilde, ekosistemde çok sayıda önemli ve başarılı projenin olduğunu da ifade etmişti. Garlinghouse’a göre tek bir dijital varlık tüm ekosistem üzerinde hakimiyet kuramayacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle