Kripto Para

Bank of America rapor sundu, AVAX fırladı!

  Kripto para piyasalarında dalgalı ve düşüş eğilimindeki hareketler, 15 Aralık’ta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararını açıklaması ile birlikte yerini kısıtlı da olsa yükseliş hareketlerine bıraktı. Bu süreçte elde ettiği değer kazançları ile en çok dikkat çeken altcoin ise AVAX oldu.

  Kripto para piyasaları Kasım genelinde düşüş eğiliminde ve yatay seyirde hareket etti. Bu hareketlilik Aralık ayında da kendisini gösterdi. 15 Aralık tarihinde ABD Merkez Bankası’nın (Fed) faiz kararını açıklaması ile birlikte piyasadaki bu düşüş hareketliliği, yerini sınırlı da olsa değer artışlarına bıraktı. Ancak bu sınırlı değer artışlarının görüldüğü ortamda Avalanche (AVAX) %18 oranında değer artışı yaşayarak dikkatleri çekmeyi başardı. AVAX’ın piyasa genelinden sıyrılarak sert yükselmesinin arkasında ise Bank of America’nın raporunun yer aldığı düşünülüyor.

  BofA Raporu AVAX’a Yükseliş Getirdi

  ABD’nin dev bankacılık kuruluşlarından biri olan Bank of America (BofA) bir araştırma raporu yayınladı. Söz konusu araştırma raporunda akıllı sözleşme platformu olan Avalanche konu olarak ele alındı. Bu raporda Avalanche platformunun “merkezsiz ve güvenli kalma” özelliğinin olduğu belirtildi ve platform, oyun ve NFT (non fungible token) projeleri adına en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’a (ETH) bir alternatif olarak gösterildi. Bank of America’nın Avalanche adına olumlu içerikler ile sunduğu bu rapor sonrası AVAX fiyatındaki artışları da hızlandırdı.

  İşlem Hızı ve Düşük Maliyet İncelendi

  ABD merkezli en büyük 2. banka konumunda bulunan BofA, sunduğu raporda Avalanche ağının son dönemlerde daha yaygın şekilde benimsendiğini ve platformda şu anda 380’den fazla projenin olduğunu belirtti. Raporda ayrıca Avalanche alt ağında saniyede 4 bin 500 işlem hızının olduğu ve bu hızın, diğer blok zincirlerine göre daha hızlı olduğu ve ağın daha az maliyetli olduğu ifade edildi. BofA tarafından sunulan Avalanche raporunu takip eden 24 saatte AVAX %18’den fazla değer artışı yaşadı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 AVAX fiyatı %avalanche-2+try% TL. Döviz cinsinden ise %avalanche-2+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Avalanche fiyatı 24 saatte %avalanche-2+yuzde%.

   

  Raporda DeFi Projelerine de Yer Verildi

  BofA raporunda ayrıca Avalanche ağında merkezi olmayan finans (DeFi) projelerinin de artan şekilde bir benimsenme ile karşılaştığı da belirtildi. Raporda, ağda Ağustos ayından bu yana DeFi işlemlerinde %6.255 oranda bir artış yaşandığı belirtildi. Ayrıca bu raporda konuya ilişkin olarak blok zincirde DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerde de aylık %21 yükseliş olduğu ifade edildi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle