Cortex (CTXC) Coin Nedir? CTXC Nasıl ve Nereden Alınır?

  Cortex (CTXC) Coin iki farklı teknolojiyi bir araya getirme misyonu ve ürettiği boğa sinyalleri ile kripto para yatırımcılarının radarında seyrediyor. Cortex (CTXC) Coin nedir, geleceği, uzman yorumları, avantajları ve dezavantajları noktasında merak ettiğiniz detayları yazımızda sizler için derledik.

  Cortex (CTXC) Coin Nedir?

  Cortex (CTXC) Coin, son teknoloji makine öğrenimi modellerini Blockchain üzerinde sağlamayı hedefleyen Cortex projesinin ana coin’idir. Makine öğrenimini DApp’lere dahil etme imkanı sunan CTXC Coin, sanal GPU makinesini kullanan ve zincir üzerinde AI programlarını çalıştırabilen blockchain ağıdır.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Cortex Blockchain’inde akıllı sözleşmeler kullanarak sonuca varılabilecek makine öğrenim modellerini Blockchain üzerinden sağlamayı amaçlayan Cortex (CTXC) Coin, kullanıcılarına sözleşmelere bağlı etkileşimleri gönderme imkanı da tanımaktadır. Kendi blockchain’ini kullanan sistem, dünyanın farklı yerlerindeki yapay zeka verilerinin sisteme aktarılmasına imkan tanıyarak işbirlikçi bir model benimsenmektedir. CTXC projesi hakkında detaylı bilgi almak için https://cortexlabs.ai/linki üzerinden whitepaper’ı edinebilirsiniz.

  CTXC Coin Yorumları

  AI devrimine izin veren Cortex (CTXC) Coin, paylaşımcı bir altcoin olarak da öne çıkmaktadır. Kullanıcılarına mining ve cüzdan hizmeti sunan altcoin, kazan-kazan prensibini uygulamadaki başarısı nedeniyle uzmanlarca “gelecek vadeden projenin token’i” olarak değerlendiriliyor. Platform ödemelerinin CTXC üzerinden yapılması da artı kullanım alanı olarak görülebilmektedir. Uzmanlar kullanımı için pek çok sebep gördükleri CTXC Coin’i portföyde tutulabilir olarak değerlendirmektedirler.

  Cortex (CTXC) Coin Geleceği

  Yapay zekanın devrimini hızlandıracak özellikleri ile dikkat çeken Cortex (CTXC) Coin, paylaşımcı yapısı ile dünyanın pek çok noktasında “kripto para yatırımcısı” dışında yatırımcı alabilme potansiyeli taşımaktadır. Henüz yolun başında olmasına karşın hedeflediği başarıyı gerçekleştirebilecek potansiyel taşıyan coin, blockchain’in daha yaygın alanda kullanılmasına katkı sağlayabilir proje olarak değerlendirilmektedir.

  Uzun vadede kazandırması muhtemel görülen altcoin’in için gelecek projeksiyonda önemli değer artışlarının yaşanabileceği belirtilmektedir.

  CTXC Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 CTXC fiyatı %cortex+try% TL. Döviz cinsinden ise %cortex+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cortex Coin fiyatı 24 saatte %cortex+yuzde%.

  Yaşadığı düzeltme sonrası yeniden boğa sinyalleri üretmeyi başaran altcoin, ATH değerinin neredeyse üçte birinden fiyatlanmaktadır. CTXC Coin’in düzeltmesini tamamladığını düşünen uzmanlar, kademeli olarak alınabileceği görüşünde birleşmektedirler. Kısa vadede volatiliteye karşı kripto para yatırımcılarını uyaran uzmanlar, orta ve uzun vadede portföyde CTXC Coin’in bulunması gerektiğini düşünmektedirler.

  Cortex (CTXC) Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

  • 1. Adım: Binance, OKEx, Huobi Global ve Mandala Exchange gibi CTXC listeleyen borsaların web sayfalarına giriş yaparak kayıt işlemini tamamlayın.
  • 2. Adım: Kayıt işlemini tamamlamanın ardından kimlik doğrulama süreçlerini izleyerek hesabınızı aktifleştirin.
  • 3. Adım: Aktifleştirilen hesabınıza para transferi gerçekleştirin.
  • 4. Adım: Bakiyenize yer alan TL’yi önce CTXC satın alınabilecek paritedeki coin ile takas ederek sonrasında bakiyeniz tutarında CTXC satın alın.
  • 5. Adım: Satın aldığınız coin’leri orta ve uzun vadede tutmak için borsadan soğuk cüzdana çekebilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  Cortex (CTXC) Coin artıları şunlardır:

  • Yapay zekayı blockchain’le buluşturma misyonu beğenilmekte ve projenin gelecek vaad ettiği şeklinde yorumlanmaktadır.
  • Topluluk içi ödüller ve işlemler CTXC kullanılarak yapılarak altcoin’e kullanım alanı sunmaktadır.
  • Tüm arzının çıkartılması için 20 yıllık sürenin bulunması, deflasyonist baskı oluşmasını önleyebilir.
  • Paylaşımcı yapısı nedeni ile sadece kripto para yatırımcılarını değil, dünyanın farklı noktalarındaki yapay zeka ile uğraşan kişileri de potansiyel CTXC yatırımcısına dönüştürme potansiyeline sahiptir.

  Dezavantajları Neler?

  Cortex (CTXC) negatif yanları aşağıda paylaşılmıştır:

  • Henüz yeni proje olduğu için vadettiği gelişmeleri gerçekleştirebileceği konusunda tereddütler bulunmaktadır.
  • Fiyatları volatildir.
  • Madenciliği yarılanma nedeniyle zorlaşarak, ilgiyi azaltma potansiyeline sahiptir.

  Sonuç Olarak

  Yapay zeka ve blockchain teknolojisini buluşturmayı hedefleyen Cortex projesi, yerel token olarak tüm işlemlerinde CTXC Coin’i kullanmaktadır. Dünya için devrim sayılan iki teknolojiyi birleştirme hedefi, coin’i sadece kripto para piyasası için değil tüm dünyanın önemli projeleri arasına getirir. Uzmanların orta ve uzun vadede potansiyel gördükleri coin için kademeli alım yolu ile riskinizi minimum seviyeye çıkararak portföyünüze katabilirsiniz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle