Kripto Para

Mustafa Elitaş “kripto yasası” iddialarına açıklık getirdi

  Aralık sonlarından bu yana Türkiye’nin gündeminde yer alan kripto para piyasalarına yönelik düzenleme çalışmalarına ilişkin iddialar gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok alandan düzenlemelere ilişkin gündeme gelen iddialar sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, iddialara bir açıklık getirdi.

  Hatırlanacağı üzere 24 Aralık tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kripto yasasının hazır olduğunu ve yakın bir tarihte Meclis’e gönderileceğini açıklamıştı. Erdoğan’ın açıklaması sonrasında, sosyal medyada ve yerli kripto para piyasalarında, kripto para yasasına ilişkin tartışmalar gündeme gelmeye başladı. Birçok siyasi ismin de dahil olduğu bu tartışmalar, zaman zaman yerini vergi ve yasaklamalara ilişkin çeşitli iddialara da bıraktı. Konuya ilişkin iddialar gündeme gelmeye devam ederken, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bu iddialara bir açıklık getirdi.

  Türkiye’de Kripto Yasası Tartışmaları

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası sosyal medyaya yansıyan tartışmalara Mustafa Elitaş da dahil olmuştu. Kripto yasasının tartışıldığı bir Twitter sohbet odasına katılan Elitaş, burada yaptığı açıklamalar sonrasında sektörden bazı önemli isimleri, kripto yasasının görüşmelerine Meclis’e davet etmişti. Bu görüşme gerçekleşti ve yerli kripto para sektöründe yer alan bazı önemli isimler ile fikir alışverişleri yapıldı. Ancak kripto yasası ile ilgili net bilgiler ortaya çıkmadığı için çeşitli iddialar gündeme gelmeye devam etti.

  Mustafa Elitaş’ın Açıklamaları

  Sosyal medyada iddialar ve söylentiler yükseldi ve bunun üzerineBirçok alandan düzenlemelere ilişkin gündeme gelen iddialar sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, iddialara bir açıklık getirdi. 6 Ocak akşam saatlerinde paylaşımlarda bulunan Elitaş, kripto yasa tasarısı ile ilgili iddialara yönelik bir yanıt vermiş oldu. Birçok alandan düzenlemelere ilişkin gündeme gelen iddialar sonrası AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, iddialara bir açıklık getirdi. Mustafa Elitaş Twitter paylaşımlarında şu ifadelere yer verdi:

  “Son zamanlarda kripto varlıklar ile ilgili düzenleme çalışmaları hakkında ortaya atılan iddialar tamamen asılsızdır. (Vergilendirme iddialarına ilişkin)

  Kripto varlıklar ile ilgili üzerinde çalıştığımız konu; sistemi düzenleyici, kötü niyetlileri engelleyici, yatırımcıları koruyucu, mağduriyeti önleyici nitelikte bir amaç taşımaktadır. Kamuoyunda KANUN TASLAĞI diye ifade edilen metin bizim bilgimiz dahilinde değildir. Her kişi veya kurum taslak çalışması yapabilir. ANCAK SON SÖZ YÜCE MECLİS’İNDİR.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle