Kripto Para

Coinbase, Ethereum yatırımcılarına ödül vermeye başladı

  Kripto para dünyasının en popüler borsalarından Coinbase yeni gelişmeleri peşe peşe duyurmaya başladı. Elinde ETH tutan kullanıcılara staking hizmetini açan borsa ödül dağıtmaya başladı…

  Son dönemde kripto para dünyasının en popüler ve en çok konuşulan borsalarından biri olan Coinbase, dikkatleri üzerine çekiyor. Son olarak ABD teknoloji hisselerinin yer aldığı Nasdaq borsasında listelenmeye başlayan Coinbase, tüm dünyanın kripto paralara olan ilgisini arttırdı. Borsa gelişmelerine ara vermeden devam ederken bu sever de kullanıcılarına Staking hizmeti ile ödül dağıtmaya başlayacak.

  Ethereum 2.0 güncellemesi için bir süre önce staking hizmetini duyuran Coinbase borsası, bekleme listelerini açarak kayıt almaya başlamıştı. Kripto para kullanıcıları bu bekleme listelerine dahil olmaya başladıktan sonra Coinbase üzerinden Ethereum staking faaliyetlerine start verildi. Böylelikle Coinbase müşterileri, ellerinde bulunan Ethereum’ları kilitleyerek yıllık yüzde 6 faiz oranında getiri elde etme fırsatından yararlanabilecekler. 

  Ethereum Staking Hizmeti Başladı

  Coinbase borsası, bekleme listelerinden çıkan kullanıcılarının yerine, yeni kripto para kullanıcıları ile dolduracak. Söz konusu alana yeni kontenjanlar açarak bu staking topluluğunun artmasını sağlayacak. Ethereum staking hizmetinde platforma ETH kilitleyerek ödül kazanmak isteyen borsa kullanıcıları şimdiden harekete geçti.

  Kripto para yatırımcılarının yakından bildiği üzere Ethereum ağında, iş kanıtı (proof of work) protokolünden, hisse kanıtı (proof of stake) protokolüne geçiş yapılacak. Bu gelişme ile birlikte ağ kullanıcılarına karmaşık matematik problemlerini çözmek yerine daha kolay avantajlar sunulacak. ETH kullanıcıları ağ üzerinde madencilik yapmak yerine sistem ETH koyarak ödül kazanabilecek. 

  ETH Staking Detayları 

  Hisse kanıtı algoritmasına göre sistemde madenciler yerine doğrulayıcılar görev yapıyor. Yeni bloklar yaratıp sistemi güvenli hale getirmek yani ETH2 düğümünü aktif yapabilmek için sisteme 32 ETH kilitlenmesi yeterli oluyor. Staking hizmetlerinde Coinbase borsası müşterilerinin fonlarını ayrı bir havuzda toplayarak onların yerine düğümleri çalıştırıp staking yapmış olacak. Konuyla ilgili Coinbase borsasından yapılan açıklama, kripto para topluluğunda büyük ilgi gördü. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle