Kripto Para

Coinbase gaza bastı! Zabo firması satın alındı

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, kullanıcılarına sunduğu hizmet ağlarını genişletmeye devam ediyor. Apple Pay desteğini artıran Coinbase, bu kez de kullanıcılarının dijital cüzdanlarını entegre edebilmeleri için Zabo şirketini satın aldı.

  ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, son dönemlerde kullanıcılarına yönelik hizmet ağlarını genişleterek gündeme gelmeye başladı. Coinbase’in en büyük rakibi olarak gösterilen Binance borsasının dünyanın çeşitli yerlerinde soruşturmalara, incelemelere ve yaptırımlara maruz kalmasının yanında Coinbase adeta gaza bastı. Kısa süre önce Apple Pay desteğini genişleten, Visa kart ve Mastercard ile Apple Pay üzerinden kripto para alım-satımı yapılmasına imkan sağlayan Coinbase’de bir yeni adım daha geldi.

  Coinbase Büyümeye Devam Ediyor

  Kullanıcılarına yönelik attığı yeni adımla Coinbase, kullanıcılarının dijital cüzdanlarını entegre edebilmeleri adına Zabo şirketini satın aldı. Coinbase sadece 2021 yılında daha önce Blockchain düğüm (node) sağlayıcısı Bison Trails’i ve kripto veri toplayıcısı Skew’i satın aldığını açıklamıştı. Zabo ise kripto para protokolleri ile entegrasyon sağlama konusunda uzmanlaşmış bir firma olarak biliniyor.

  Coinbase ve Zabo Yetkililerinin Açıklamaları

  Coinbase’in satın aldığı Zabo firması, kullanıcıların teknolojileri kullanarak çeşitli finansal hizmetlere ulaşabilmesine olanak tanıyan “Plaid” gibi uygulamalara benzer bir hizmet veriyor. Coinbase’in Zabo firmasını satın almasından sonra iki tarafın yetkilileri de çeşitli açıklamalarda bulundu. Coinbase yetkilileri konuya ilişkin olarak “Zabo gerçekten büyülü bir şeyin kilidini açtı. Kripto para hesaplarını bağlamayı inanılmaz derecede kolay hale getirdi” açıklamasında bulundu.

  Coinbase yetkililerinin açıklamalarının yanı sıra Zabo yetkilileri de konuya ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı:

  “Kripto parayı ana akım hale getirme misyonunu ileriye taşıma konusunda, belki de diğer tüm şirketlerden daha fazlasını yapan Coinbase ile birleşmekten dolayı çok heyecanlıyız.”

  Zabo Geçen Yıl Finansman Turu Düzenlemişti

  Coinbase’in Zabo firmasını ne kadara satın aldığı açıklanmadı. Ancak Zabo’nun, Mart 2020 döneminde kripto hizmetlerini daha kolay hale getirmek için başlattığı finansman turunda 2,5 milyon dolardan fazla fon topladığı biliniyor. Söz konusu finansman turu o dönemde Moonshots Capital tarafından yönetilmişti. Ayrıca bu tura CoinShares, Blockchain Ventures ve Tezos Foundation gibi önemli kuruluşlar da destek vermişti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle