Kripto Para

Coinbase Card yaygınlaşıyor! Nasıl ve nerede kullanılabilir?

  14 Nisan tarihinde Nasdaq’ta listelenen Coinbase, halka arz olması ile kripto paralar adına olumlu bir adım atmıştı. Bu hamlesinin ardından Coinbase, bir yeni olumlu adım daha attı. Coinbase borsası, Coinbase Card’ın artık hem Apple Pay’de hem de Google Pay’de kullanılabileceğini açıkladı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, 2021 yılında kripto para piyasaları adına dev adımlar attı. Nisan ayında, teknoloji şirketlerinin halka arz olduğu Nasdaq’ta listelenen Coinbase borsası, bu kez yeni hamlesini duyurdu. Borsa, daha önce piyasaya sürdüğü Bitcoin ve XLM coin ödül sistemi ile çalışan Visa debit kartı olan Coinbase Card’ın, artık hem Apple Pay’de hem de Google Pay’de kullanılabileceğini duyurdu.

  Borsa tarafından yapılan açıklamada ayrıca kart için bekleyen kişilerin, para iadesi ödül özelliğinden yararlanabilecekleri duyuruldu. Coinbase Card, ABD’de Hawaii dışında bütün eyaletlerde kullanılabiliyor. Coinbase Card kullanıcıları, kartın geçerli olduğu işletmelerde kolayca kripto para ile alışveriş yapabiliyor. Karttan yapılan harcamalarda, bakiyede yeterli fon varsa kripto paralar ödeme esnasında anında fiat para birimine çevriliyor ve işletmenin hesabına aktarılıyor.

  Coinbase Card’ı Kimler, Nerede ve Nasıl Kullanabilecek?

  Coinbase Card ile yapılan alışverişlerden sonra kart sahibi harcadığının %1’i kadar BTC, %4’ü kadar XLM ödülü kazanıyor. Ayrıca piyasada sadece Coinbase Card’da para iadesi özelliği bulunuyor. Kart, Visa ile çalışan işletmelerde kullanılabiliyor. ABD’de bekleme listesi olan Coinbase Card 2020 yılından bu yana AB ve İngiltere’de kullanılabiliyor. Şirket, bekleme listesinde olan kullanıcılar ile yakın bir tarihte iletişime geçileceğini duyurdu.

  Şimdi ise Coinbase Card, Apple Pay ve Google Pay ile entegre hale geldi. Ayrıca bekleme listesinde olan ve onaylanan kullanıcılar, kartları ellerinde olmasa bile bilgilerini Apple Wallet ya da Google Pay uygulamalarına aktarabilecek. Öte yandan kullanıcılar isteğe bağlı olarak Apple Pay’de doğrudan Coinbase mobil uygulamasını da kullanabilecek.

  Apple’ın “Kripto Para Konusunda Tecrübeli” İş İlanı

  Geçtiğimiz günlerde Apple, bir iş ilanında Alternatif Ödemeler bölümü için kripto para deneyimi olan bir çalışan aradığını duyurmuştu. Bu durum, Apple Pay’in kripto paralar ile işlem yapmaya olanak tanıyacağı fikrini ortaya çıkarmıştı. Böylece bu tahminler de doğru çıktı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle