Kripto Para

Bu hafta BTC yatırımcılarını neler bekliyor?

  Lider kripto para birimi Bitcoin yeni haftaya pozitif görünümde başlayarak yatırımcısını sevindirdi. Kısa sürede hızlı bir yükseliş trendine başlayan Bitcoin ile ilgili olarak yatırımcıların takip etmesi gereken faktörler de netlik kazandı…

  Birkaç gündür işlemlere kırmızı renkle başlayan ve düşüş trendini devam ettiren Bitcoin (BTC) sonunda ezberleri bozdu. Kripto para biriminin kısa sürede hızlı bir yükseliş performansı göstermesi, BTC yatırımcılarının da yüzünü güldürmeye yetti. Uzmanlar, bu hafta içinde BTC fiyatını olumlu ya da olumsuz etkileyebilecek gelişmelere dikkat çekti. 

  Geleneksel piyasalarda koronavirüs salgının etrafında umut ve acıyla karşılık bir tablo çizilmeye devam ediliyor. Kripto para piyasası ile yakından ilişkisi olduğu sık sık hatırlatılan ABD teknoloji ve sanayi borsalarında bu hafta yine sakin seyirde başladı. Uzmanlar fazla aksiyonun yaşanmadığı Asya piyasalarının dışında Hindistan ve Türkiye’deki gelişmeleri yakından takip ediyor. 

  BTC Yükselişi İçin Olumlu Sinyaller

  ABD’nin geçtiğimiz yılın aksine bu yıl Avrupa’ya turist göndermeye hazırlanması, yatırımcıların yeni ekonomik teşvikler kazanmasına yol açtı. Dolardaki durum da BTC için olumlu sinyaller vermeye başladı. Bitcoin fiyatı ile ters orantılı olan verileri inceleyen uzmanlar ABD Doları Endeksi (DXY) yaşanan düşüşü olumlu buldu.

  Bitcoin piyasa değeri giderek artmaya başlamışken kripto para uzmanları ve analistlerinden de bu görünüm hakkında yorumlar gelmeye devam ediyor. Preston Pysh tarafından yapılan paylaşımda “Bitcoin’de geçici satışlar sona ermiş gibi gözüküyor” yorumu dikkat çekti. Tüm bunların yanı sıra kripto para dünyasının içindeki gelişmeler de büyük ilgi topladı.

  BTC Madencilik Gelişmelerinde Son Durum

  Kripto para madencileri, geçtiğimiz dönemde Çin’de yaşanan ve ağın hash oranını bir gecede çakılmaya götüren elektrik kesintisinin yarattığı zararları toplamaya çalışıyor. Madenciler, bu duruma adapte olmaya çalışırken BTC madencilik zorluğu seviyesinde beklenen düşüş sayesinde madencilerin kazançları artacak. 

  BTC madencilerinin faaliyetlerinden kazanç artınca aynı zamanda ağın güvenliğini korumak için de gerekli teşvik sunulmuş olacak. Öte yandan kısa ve yüksek kaldıraçlı uzun pozisyonlar ile birlikte mantık dışı piyasa duyarlılığının da piyasa üzerindeki etkisi kalkmış gibi görünüyor. Uzmanlar yükselişin aşlaması ile endeksin aşırı korku seviyesinden korku seviyesine geçtiğini belirtiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle