Kripto Para

BTC savunucusundan ilginç çıkış: Kripto kışı bitmeyecek!

  Kripto kışı için zorlu geçen 2022 yılı literatüre “kripto kışı” kavramını kazandırırken, Bitcoin savunucusu olarak bilinen ünlü isim 2023 kripto öngörüsü ile yatırımcıları üzdü. Bu isme göre kripto kışı sanılanın aksime 2023’te bitmeyecek!

  Kripto para piyasaları zorlu geçen 2022 yılı ardından yeni yılda kıştan çıkmayı hedefliyor! 69 bin dolarlık ATH seviyesinin dörtte üçünü kaybeden Bitcoin (BTC) için beklentiler olumluya dönmek istese de Bitcoin şirketi Lightspark’ın CEO’su ve kurucusu David Marcus’tan gelen değerlendirme herkesi şaşkına çevirdi.

  Marcus: “Kripto Kışı 2023’te Bitmeyecek”

  Meta’da eski yönetici olan ve Meta öncesi PayPal’de kripto rolü ile ünlenen Marcus, kripto piyasalarında yaşanan güven kaybına değindi. Geçtiğimiz yıl yaşananların üstüne FTX’de yaşanan erimenin de etkisi ile sektörde güven kaybı yaşandığını söyleyen Marcus, güvenin tazelenmesinin birkaç yılı bulacağını ve bu nedenle kripto kışının 2023’te değil 2024 ya da 2025’te bitebileceğini söyledi.

  Marcus açıklamasında, “Piyasanın vicdansız oyuncuların suiistimalinden kurtulması ve sorumlu bir düzenlemenin gelmesi birkaç yıl alacak. Tüketici güveninin yeniden inşa edilmesi de birkaç yol alacak, ancak nihayetinde bunun uzun vadede meşru sektör oyuncuları için faydalı bir sıfırlama olacağına inanıyorum.” ifadeleri ile durumu özetlerken, bu gerçekleştiğinde endüstrinin yeni ve daha güçlü olacağını savundu.

  “Yıllarca Süren Açgözlülük Yerini Dünya Uygulamalarına Açacak”

  Kripto para birimlerinin uzun yıllardır daha fazla kazanmak uğruna verilen bir açgözlülük savaşına kurban edildiğini söyleyen Marcus, bu anlayışın yerini giderek gerçek dünya uygulamalarına yönelteceğini düşünüyor. Marcus, “Havadan bir jeton yaratma ve milyonlar kazanma yılları sona erdi. Müzik durdu. Gerçek değer yaratmak ve gerçek dünya sorunlarını çözmek zorunda olduğumuz olağan programımıza geri döndük.” diyerek kriptonun gerçek misyonuna dönüş yaptığını belirtti.

  Piyasalar Yükselişin 2023 İkinci Çeyreğinde Olacağına İnanıyor

  Öte yandan piyasalar, Bitcoin cephesinde yaşanacak bir yükselişin bu yıl olacağına inanıyor. BTC’de bir sonraki halving yılının 2024 olması bu beklentiyi desteklerken, halving etkisi ile lider kripto para biriminin 2023 yılının ikinci çeyreğinde yukarı yönlü harekete geçebileceği konuşuluyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle