Kripto Para

ETH tabanlı DeFi borsalarından ciddi kazanç!

  Kripto para sektöründeki en büyük merkezsiz borsalar (DeFi borsaları) Uniswap, SushiSwap ve 1inch Exchange’in yönetim tokenleri hızlı yükselmesiyle dikkat çekti. Son 24 saat içinde etkileyici yükselişlere imza atan tokenler yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başardı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, merkezi olmayan borsalar (DEX) sektörün temel taşlarından biri haline geldi. Kripto para dünyasında yatırımcıların en çok tercih ettiği Binance ve Coinbase gibi dev borsalarda aracıları ortadan kaldırması, DEX popülerliğini arttırıyor.

  En popüler altcoin projeleri arasında yer alan Uniswap borsasının yerel tokeni UNI, son 24 saat içinde yüzde 10,4 arttı ve şu anda 29,22 dolardan işlem görüyor. Kripto para sektöründe 2017 yılında oluşturulan Uniswap, kullanıcıların herhangi bir ERC-20 tokenini düşük bir ücret karşılığında takas etmelerine imkan veriyor.

  DEX Tokenlerinden Yatırımcısına Bol Kazanç

  Kullanıcıların, protokole ekleyerek ve bir ticaret çiftinin likiditesini artırmak suretiyle, atıl varlıkları için pasif gelir elde etmelerini de sağlayan UNI büyük ilgi görüyor. Son dönemde yaklaşık yüzde 70 pazar payına sahip olmasıyla en baskın DEX olarak Uniswap ismi öne çıkıyor.

  Öte yandan Uniswap işlem hacmi, son 24 saat içinde FTX borsası ve Kraken’deki merkezi muadilleriyle eşit seviyeye gelmesiyle dikkat çekti. Uniswap’ın neredeyse aynı çatalı olan SushiSwap kripto para borsası da kısa zaman önce platforma birkaç yeni özellik getirdi.

  DEX Tokenleri Yüzleri Güldürüyor

  Son olarak, 1inch Exchange kripto para borsası da DEX kategorisinde dikkat çekici bir popülerliğe kavuştu. 1inch Exchange borsasının yerel tokeni 1INCH de yükseliş trendini devam ettiriyor. Token, son 24 saatte yüzde 12’ye yakın artış kaydetti.

  1inch borsası teknik olarak bir DEX toplayıcısı olmasına rağmen, kripto para ticareti yaparken gas ücretlerini azaltmak için yararlı bir platform haline geldi. Bu sebeple yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam eden performansıyla adından söz ettiriyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle