Kripto Para

Coinbase 62 milyon XRP transferiyle dikkat çekti

  Kripto para sektörünün en büyük borsalarından Coinbase, güncel piyasa değerine göre 38 milyon dolardan fazla XRP transferi yapmasıyla dikkat çekti. Popüler borsanın bu hamlesi, kripto para yatırımcılarını meraklandırdı…

  Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği zincir içi veri izleme hesabı Whale Alert, yeni bir tweet attı. Son paylaşımında dev boyutta XRP transferini radarına yakalayan hesabın paylaşımı sektörde büyük ilgi gördü. Bu senenin başlarında ABD teknoloji borsası Nasdaq’ta listelenmeye başlayan Coinbase borsası tweetin odak noktasındaydı

  Whale Alert tarafından yapılan paylaşımda, San Francisco merkezli Coinbase borsasının son yirmi saat içinde büyük çaplı XRP transfer ettiği ortaya koyuldu. Coinbase borsası tarafından transfer edilen 62 milyon token, güncel piyasada fiyat olarak 38 milyon dolardan daha fazla ediyor. 

  Coinbase Şirket Cüzdanları Arasında XRP Transferi

  Yüklü miktarda XRP transferi yapan kripto para borsası Coinbase, bir anda kripto para topluluğunun dikkatini çekti. İşlem kripto para ticaret şirketinin dahili cüzdanları arasında gerçekleştirildi. Bu sebebin başlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından aleyhinde menkul kıymet davası açılan Ripple, XRP fiyatının çöküşüne engel olamadı.

  Ripple şirketinin 1.3 milyar doların üzerinde para kazandığı belirtilerek yasal olmayan XRP satışı için dava açıldı. Davada sanıklar arasında şirketin iki üst düzey yöneticisi olan Brad Garlinghouse ve Chris Larsen de yer aldı. Coinbase kripto para borsası, SEC davasından sonra XRP ticaretini askıya aldığını açıklamıştı.

  SEC Düzenlemeleri Yolda

  ABD merkezli popüler kripto para borsası Coinbase, henüz kullanıcılarına XRP alım ve satım işlemleri için izin vermiyor. Fakat genellikle XRP’nin hem dahili hem de harici cüzdanlara transfer etmeyi sürdürüyor. 

  Bunun yanı sıra Coinbase borsası, müşterilerinin XRP depolama, yatırma ve çekme işlemlerine izin vermeye başladı. Öte yandan ABD Senatörü Elizabeth Warren, SEC başkanı Gary Gensler’e resmi bir belge gönderdi. Bu belge ile birlikte kripto para düzenlemesi hamlelerinin hız kazanacağı öğrenildi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle