Kripto Para

Gemini ile Bancolombia’dan dev ortaklık adımı!

  Kripto para endüstrisinde yer alan kuruluş ve işletmeler ile geleneksel finansal sektöründe yer alan kuruluş ve işletmeler arasında kurulan ortaklıklara bir yenisi daha eklendi. Popüler kripto para borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyük bankası Bancolombia ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında dünya genelinde ciddi bir yaygınlık kazandı ve sınırlarını ciddi oranlarda genişletti. Kripto paraların bu ölçülerde yaygınlaşmasının arkasında birçok faktör rol oynadı ancak kripto para sektörüne dahil olan geleneksel finansal kuruluşların etkisi daha net şekilde hissedildi. Kurulan ortaklıklar, kripto para odaklı sunulmaya başlanan hizmetler gibi adımlarla gelen bu büyümelere bir yeni ortaklık adımı daha dahil oldu. Popüler kripto para borsası Gemini, Latin Amerika’nın en büyüklerinden, Kolombiya’nın ise en büyük bankası Bancolombia ile ortaklık kurdu.

  İlk Aşamada 4 Kripto Paraya Yer Verildi

  ABD New York merkezli kripto para borsası Gemini, Kolombiya’nın en büyüğü ve Latin Amerika’nın da en büyük bankacılık kuruluşlarından biri olan Bancolombia ile ortaklık kurduğunu açıkladı. 6 Aralık tarihinde konuya ilişkin açıklamada bulunan Gemini borsası, kurulan bu ortaklığın 14 Aralık tarihinde yürürlüğe gireceğini belirtti. Gelen açıklamalara göre bu ortaklık kapsamında Bancolombia müşterileri ilk aşamada 4 kripto para birimi ile işlem yapabilecek. Bu kripto paraların ise Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) olarak belirlendiği bildirildi.

  Müşteriler Banka Hesabı ile Kripto Para İşlemi Yapabilecek

  Ortaklık sayesinde Bancolombia müşterileri banka hesapları aracılığı ile doğrudan kripto para satın alma işlemleri gerçekleştirebilecek. İlk aşamada sınırlı sayıda müşterinin erişebileceği bu hizmetlerin daha sonraki dönemlerde tüm müşterilere sunulması bekleniyor. Ancak öte yandan kripto para işlemi yapan müşterilerin, doğrudan kripto paralarını çekip çekemeyeceklerine dair henüz bir açıklama bulunmuyor. Müşteriler bu hizmetten, ortaklık ile sağlanan özel bir altyapı ile yararlanabilecek.

  Gemini Tarafından Yapılan Açıklama

  6 Aralık tarihinde konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Gemini borsası, bu adımın Latin Amerika’daki varlığının stratejik olarak genişlemesine yönelik önemli bir adım olduğunu belirtti. Borsa tarafından yapılan açıklamada ayrıca “Bölge genelinde blok zincirine ve yenilikçi teknolojilere olan ilgi artmaya devam ettikçe kripto paranın Latin Amerika’nın gelişiminde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz.” ifadeleri de yer aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle