CLV Token (CLV) Coin Nedir, Hangi Borsada Var?

  Clover Finance veya piyasalarda bilinen yaygın adıyla CLV Token, son dönemde devam eden belirsizliklere rağmen popülerliğini korumaya devam ediyor. Kripto endüstrisi için sunduğu birçok çözüm önerisi ile beklentileri büyük ölçüde karşılamayı başaran CLV, uzun vadede pozitif bir görünüm sunmasına rağmen kısa ve orta vadeli riskleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. CLV Token (CLV) hakkında merak edilen tüm detayları bu yazımızda sizler için bir araya getirdik.   

  CLV Token (CLV) Nedir?

  Clover Finance, Ethereum blok zincir işletim sistemi olarak tanımlanmıştır. Blockchain işletim sistemi olan Clover, substrate tabanlı uygulamalar için tek bir noktadan, kullanımı kolay bir blok zinciri altyapısı ve Ethereum sanal makinesi (EVM) uyumludur. CLV Chain ise EVM uyumlu ve zincirler arası birlikte çalışabilir, Substrat tabanlı özel bir katman – 1 zinciridir. CLV ise Clover Finance’in utility tokenidir. 

  CLV Token (CLV) Projesi ve Whitepaper

  Alt tabaka tabanlı akıllı sözleşme platformu olan CLV Zinciri, EVM uyumlu ve zincirler arası birlikte çalışabilir, substrat tabanlı özel bir layer – 1 zinciri olarak tasarlanmıştır. :ok zincirli evrende dApp ya da diğer adıyla merkeziyetsiz uygulamaları ölçeklendirmek için altyapı hazır hale getirilmiştir. Katman -1 blok zinciri, akıllı sözleşme platformu, çok zincirli DeFi gibi unsurlar ile birçok farklı hedefin gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Çalışma sistemine bakıldığında ise Clover Finance’in kendini bir blok zincir işletim sistemi olarak tanımladığı görülecektir. Kullanıcılara tek bir hizmetten daha fazlasını sunmaktadır. Depolama katmanı, akıllı sözleşmeler katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanı sunmayı amaçlar. 

  Temelde Ethereum blok zinciri işletim sistemi olan Clover Finance, dört katmandan oluşmaktadır. Depolama, sözleşme, DeFi protokol ve eApp olarak bu katmanlar farklı başlıklar altında tanımlanmaktadır. Projenin teknik makalesinde yer verilen detaylara göre, tüm bu hizmetler ve işlem seçenekleri ile birçok mevcut soruna çözümler üretilmek istenmektedir. Clover Finance, Ethereum ve Polkadot ağlarında sık rastlanan birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik problemlerini çözmeyi hedeflemektedir. Bu sayede ağdaki gas ücretlerinin düşürülmesi amaçlanmıştır. CLV Token (CLV) hakkında daha fazla bilgi almak ve Clover Finance projesinin merak ettiğiniz tüm detaylarını görüntülemek için: https://clv.org/ resmi bağlantı adresini kullanabilirsiniz. 

  CLV Token (CLV) Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Clover Finance, Viven Kirby, Norelle NG ve Burak Keçeli tarafından kurulmuştur. 2020 Mayıs ayında başlayan proje, 2021’in Temmuz ayında faaliyetlerine başlamıştır. Blok zincir işletim sistemi olarak faaliyete geçen proje, güçlü ekibiyle de dikkat çekmektedir. 

  Clover Finance’ın teknoloji lideri olarak görev yapan Burak Keçeli ise bilgisayar programcılığı alanında önemli başarılı ile dikkat çeken ve projenin önde gelen isimleri arasında yer almaktadır. MBO Games ve Staqq gibi önemli projelere de imza atmasıyla sektörde önemli bir yere gelmeyi başarmıştır. 

  CLV Token (CLV) Kullanım Alanları Neler?

  Clover Finance’ın utility tokeni olarak kullanılan CLV, birçok işlevsel özelliğe sahiptir. Temelde üç başlıkta kullanım alanları sıralanabilir. Yönetişim, işlem ücretlerinin ödenmesi ve ağ konsensüsü için CLV kullanılmaktadır. Token sahiplerinin ağ yönetiminde karar verme sürecinde söz sahibi olmasını sağlar. Bunun yanı sıra ağdaki işlem ücretlerinin ödenmesinde ve kullanıcıların doğrulayıcı düğümü çalıştırarak ya da bir aday doğrulayıcı aracılığıyla stake etme işlemleri için kullanılmaktadır. 

  CLV Token (CLV) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Clover Finance, kullanıcılara sadece tek bir hizmetten fazlasını sunmak için tasarlanmıştır. Hem bu yönüyle hem de blok zincir işletim sistemi olarak önemli birçok soruna çözüm üretmektedir. Depolama katmanı, akıllı sözleşme katmanı, DeFi protokol katmanı ve eApp katmanından oluşan yapısı da benzerlerinin önüne geçmesini sağlayan önemli bir özelliği olarak değerlendirilmektedir. CLV Token (CLV) projesinin öne çıkan diğer başlıca özellikleri ise kısaca şöyle sıralanabilir:

  • Clover ağı, tam hizmet veren çapraz zincir DeFi köprüsü sağlamaktadır. DeFi alanına yeni başlayanlar dahil herkes için en iyi portalı sunar. 
  • Bitcoin, Ethereum, BSC ve Polkadot genelinde sorunsuz çok zincirli indeksleme sunmaktadır. 
  • CLV cüzdan ile kullanıcıların ağ değiştirmek zorunda kalmadan aynı anda EVM tabanlı dApp’ler,, PolkadotJs tabanlı dApp’ler ile Solana ve Torn dApp’ler ile aynı anda bağlanabilmektedir. 
  • Platform altyapısına bakıldığında ise CLV Ekosistem dApp, DeFi, zincirler arası değişim, NFT, GameFi ve Metaverse gibi unsurlardan oluşmaktadır.  

  Güncel CLV Token (CLV) Fiyatı

  Anlık olarak alınan bilgiler ışığında 1 CLV fiyatı %clover+try% TL. Döviz cinsinden ise %clover+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, CLV fiyatı 24 saatte %clover+yuzde%.

  CLV Token (CLV) Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  CLV Token (CLV) projesi ile sağlanan birçok çözüm önerisi projenin avantajlı yanlarını oluşturmaktadır. Bu avantajların yanı sıra diğer pek çok projede olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Projenin güçlü ve zayıf yönlerini doğru şekilde değerlendirerek işlem yapılması önemlidir. Buna göre CLV Token (CLV) avantajları kısaca şöyledir:

  • EVM uyumluluğuna sahiptir. 
  • Kolay erişilebilirdir. 
  • Kullanıcılarına Peer – to Peer trade olanağı sunar. 
  • Düşük gaz ücretlerine sahiptir. 

  CLV Token (CLV) dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • Belirsizliklerin yüksek olduğu piyasalarda işlem görür. 
  • Sert fiyat dalgalanmaları yaşayabilir. 
  • Teknik açıdan bazı sorunlarla karşılaşması ve güvenlik açıklarının oluşması mümkündür. 

  CLV Token (CLV) Hangi Borsalarda Var?

  CLV Token (CLV), ticaret hacmiyle lider kripto para platformlarının bir çoğunda listelenmektedir. Bu platformlar üzerinden yatırımcıların hızlı işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. CLV Token (CLV) listeleyen borsalar ise kısaca şöyledir:

  • Binance
  • Coinbase Exchange
  • Gate.io 
  • Bitrue
  • OKX
  • BingX

  CLV Token (CLV) Piyasa Bilgileri

  CLV Token toplamda 1 milyar arza sahiptir. 1 milyar token tahsisi ise farklı oranlarda yapılmıştır. %40’ı ekosistem teşvikleri olarak dağıtılmaktadır. %15’lik kısım Coinlist’e satılmıştır. %12’si vakıf olarak kalırken, %10 ise geliştirici ekibine tahsis edilmiştir. Token tahsisinde diğer alanlara da farklı oranlarda token ayrılmıştır. Piyasa hareketlerine bakıldığında ise CLV Ağustos 2021’de 2,17 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaşmayı başarmıştır. Mevcut piyasalarda ise riskli bir görünüm sunmaktadır. 

  CLV Token (CLV) Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  CLV Token (CLV) birçok farklı kripto para platformu üzerinden satın alınabilmektedir. Bu kapsamda cüzdanlarına CLV Token (CLV) eklemek isteyenler kısaca şu adımları takip edebilir:

  • 1. Adım: CLV listeleyen borsa uygulamalarına erişim sağlanır. 
  • 2. Adım: Borsalara ücretsiz kayıt işlemi tamamlanır. 
  • 3. Adım: Uygun ödeme yöntemleri ile hesaba para aktarılır. 
  • 4. Adım: BNB, BTC, USD, BUSD, USDT gibi çiftler ile alım işlemi yapılır. 
  • 5. Adım: Uyumlu ve güvenli cüzdanlarda saklanır. 

  Özet Olarak

  Clover Finance genel hatlarıyla alt tabaka tabanlı akıllı sözleşme platformu olarak kullanılmaktadır. EVM uyumlu ve zincirler arası çalışabilirlik özellikleri ile gelecek vaat eden ve mevcut birçok soruna çözüm üreten bir yapıdadır. Her ne kadar güçlü bir yapıya sahip olsa da mevcut durumda birçok risk barındırdığı için yatırım yapacakların temkinli olması önerilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle