Kripto Para

Avukat tahminlerini paylaştı: SEC davası artık bitti

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında devam eden davaya ilişkin yorumlar gelmeye devam ediyor. Bu kez de dava ile ilgili konuşan Avukat John Deaton, SEC’nin artık davayı kazanmasının mucizelere kaldığını dile getirdi. Deaton “Bu dava artık bitti” dedi.

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasında 1 yıldan uzun süredir devam eden davada kritik gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son dönemlerde davada rüzgar Ripple lehine dönmeye başlamış ve uzman isimlerden konuya ilişkin açıklamalar gelmişti. SEC eski yöneticilerinden Joseph Hall, katıldığı bir podcast yayınında “Ripple davayı kazanabilir” demişti. Bunun üzerine bu kez de davanın yakın takipçilerinden biri olan Avukat John Deaton kritik bir yorumda bulundu. Deaton, SEC’nin bu davayı kazanmasının artık mucizelere kaldığını iddia etti.

  John Deaton: Dava Artık Bitti

  Twitter üzerinden sık sık paylaşımlarda bulunan ve aynı zamanda bir kripto para yatırımcısı olan Avukat John Deaton, SEC-Ripple arasındaki davanın ilk gününden bu yana Ripple’a destek veriyordu. Davada Ripple lehine dönen rüzgarlarla birlikte gelen yorumlara bir katkıda bulunan Deaton, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Ripple’ın davayı kazanacağını öne sürdü. SEC’nin iddialarını kanıtlama ihtimalinin kalmadığını iddia eden Deaton, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Dava tahmini: Brad Garlinhouse ve Chris Larsen’a açılan dava artık bitti. Zaten açıldığı ilk gün de bitmişti. SEC, iki yöneticinin de o dönemlerde XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu bildiklerini ya da bu konuda bilgi sahibi olup umursamaz şekilde işlerine devam ettiklerini kanıtlamak zorunda. SEC’nin bu umursamazlığı kanıtlaması için, o dönem XRP’nin bir menkul kıymet olduğu yönünde çok net yorumlar olması gerek.”

  Eldeki Bulguları Değerlendirdi

  SEC’nin elinde çok net kanıtlar olması gerektiğini dile getiren Deaton, ayrıca eldeki kanıtları da değerlendirdi. 6 madde halinde eldeki bulguları değerlendiren Deaton, eldeki tüm bulgulara bakıldığında Ripple tarafının, XRP’nin SEC için bile menkul kıymet olup olmadığının belli olmadığını öne sürebileceğini ifade etti. Deaton söz konusu kişisel değerlendirmeleri ile birlikte davaya ilişkin yorumunda Ripple’ın davayı kazanacağını iddia etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle