Kripto Para

Kripto kışı bitti! – Ekonomist El Erian

  Kriptolarda Kasım 2021’den bu yana görülen sert değer kayıpları, kripto para tarihinin en büyük ayı sezonlarından birinin yaşanmasına neden oldu. Kripto tarihinin 4 büyük kışı arasında gösterilen söz konusu kripto kışı, ünlü ekonomist Mohamed El Erian’a göre bitti.

  Kripto para piyasaları, Kasım 2021’de Bitcoin’in (BTC) 69 bin dolar ile genel olarak kripto para piyasalarının da yaklaşık 3 trilyon dolar ile ATH gördüğü tarihten itibaren gerilemeye başladı. Yaşanan değer kayıpları sonrasında Bitcoin 17 bin 600 dolar bandına kadar gerilerken, bu süreçte piyasaların toplam değeri de 1 trilyon dolar seviyesinin altına geriledi. Ancak son günlerde piyasalarda yeniden yukarı yönlü hareketlerin görülmesiyle birlikte, kripto kışının bitmiş olabileceğine dair yorumlar da gündeme gelmeye başladı. Ünlü ekonomist Mohamed El Erian da kripto kışının bittiğini düşünen isimler arasında yer alıyor.

  Ünlü Ekonomist Açıkladı: Kış Bitti, Bitcoin Yükseldi

  CNBC’nin ünlü ekonomi programı olan Squawk Box’a konuk olarak katılan Ekonomist Mohamed El Erian, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasalarına ilişkin görüşlerini paylaştı. Piyasada ve Bitcoin’de “tahribatın” giderildiğine inandığını ifade eden El Erian, Bitcoin’in 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasının, kripto kışının sona ermesi nedeniyle gerçekleştiğine inandığını ifade etti. Ünlü ekonomiste göre kripto kışı bittiği için Bitcoin 20 bin dolar seviyelerindeki mücadelesinden kurtularak 24 bin dolar seviyesinin üzerine çıkabildi.

  El Erian’a Göre Kış Bitti

  Mohamed El Erian, Bitcoin fiyatında görülen bu yükselişle birlikte “kripto kışı” olarak isimlendirilen düşüş döneminin sonlandığının görüldüğünü ve artık piyasaların daha ileri gitmek için iyi bir temele sahip olduğunu savundu. Ünlü ekonomist her ne kadar piyasadaki bu olumsuz sürecin bittiğine inandığını ifade etse de Bitcoin adına ya da genel olarak piyasalar veya diğer kripto paralar adına bir hedef fiyat seviyesi tahmininde bulunmadı.

  Bitcoin’de Son Durum

  Lider kripto para birimi Bitcoin, son haftada ciddi yükselişler elde etti ancak son günlerde, günlük kapanışlarını peş peşle negatif bölgede yaptı. Bu da birçok analisti olası yükselişlerin devamı konusunda şüpheye düşürüyor. Son olarak Bitcoin, 22 Temmuz Cuma gününde en yüksek 23 bin 741 dolar seviyesini gördü ve hafta sonuna yaklaşık %2,06’lık kayıpla 22 bin 683 dolar seviyesinde giriş yaptı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle