Analist: Kurumsal ilgi abartılıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in düşüşü devam ederken, kurumsal yatırımcıların sessizliklerini koruması dikkat çekti. Piyasada kurumsal ilginin düştüğüne dair iddialar yer almaya başlarken ünlü analist Nicholas Merten konu ile ilgili değerlendirme yaptı.

  Kripto para piyasasında lider kripto para Bitcoin önderliğinde başlayan gerileme devam ediyor. Bitcoin düşüşünün uzun sürmesi ve kısa zamanda toparlanacağına dair inancın olmaması gözlerin kurumsal yatırımcıya dönmesine neden oldu. Kripto para dünyası kurumsal yatırımcıların neden düşüşe engel olmadığını merak ediyor. Düzeltme ile kurumsal ilginin azalıp azalmadığı merak konusu oldu.

  Ünlü analist Nicholas Merten, Bitcoin’in gerilemeye devam ettiği bu süreçte kurumsal yatırımcıların sessizliğini değerlendirdi. Popüler isim kurumsal yatırımcıların neden Bitcoin fiyatını tutmak için harekete geçmediğini açıkladı.

  Nicholas Merten: Kurumsal yatırımcı Bitcoin için süper döngüye neden olacak söylemleri doğru değil

  Nicholas Merten, kurumsal ilginin Bitcoin fiyat yükselişi üzerinde etkili olduğunu kabul etmekle beraber bu konudaki anlatıların ise abartılı olduğunu düşünüyor. Analist kurumsal ilginin lider kripto para birimi Bitcoin için yükseliş sinyali olduğunu ancak bu faktöre çok fazla güvenilmemesi gerektiğini belirtti. Merten kurumsal yatırımcıların ucuzdan alım yapmayı sevdiklerini hatırlattı.

  Kurumsal yatırımcıların Bitcoin için süper döngüye neden olacağına yönelik söylemlerin doğru olmadığını açıklayan Merten, kurumsalların yüksek kar etmek için Bitcoin’i seçtiklerini açıkladı. Bir sene içinde Bitcoin’den yüksek kar elde etmek istediklerini ancak Bitcoin’i yüksek fiyatlardan satın almayacaklarını açıkladı. Merten kurumsal ilginin henüz 65 bin dolardan alım yapacak seviyede olmadığını belirtti. Ünlü analist bu nedenle şimdi fiyat düşüşü karşısında sessiz kaldıklarını iddia ediyor.

  Kripto paralarda devasa fiyat seviyeleri görülecek

  Nicholas Merten açıklamalarında başta Bitcoin olmak üzere kripto paralara inandığını açıkladı. Kripto paraların devasa fiyatlara ulaşmasının mümkün olduğunu belirten analist, bunun ise uzun vadede gerçekleşeceğini belirtti. Kurumsal yatırımcıların ucuzdan mal almayı sevmelerinden kaynaklı kısa vadede alım yapmayacaklarını açıklayan Merten, kısa sürede fiyatları yükseltecek iştahın mevcut olmadığını açıkladı. Ünlü analist uzun vadede ise hem Bitcoin’in hem diğer kripto paraların inanılmaz yükseliş göstermesinin bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle