Kripto Para

BTC opsiyon piyasasında avantaj boğalarda!

  30 Temmuz Cuma gününde toplam 42 bin 850 Bitcoin (BTC) opsiyon sözleşmesinin vadesinin dolması bekleniyor. 21 Mayıs tarihinden beri BTC’de 40 bin dolarlık alım opsiyonlarından faydalanmayı hedefleyen boğalar için haftalık vade dolum günü olacak…

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatındaki son yükseliş hamlesi, kripto para yatırımcılarını bir hayli sevindirdi. Bu rallinin arkasında e-ticaret devi Amazon şirketinin kripto para ile ödemeleri kabul edeceği söylentisi önemli bir rol oynadı. Ancak dev şirketin bu söylentiyi reddettiğini açıklamasına rağmen BTC yükselişini korumayı başardı. 

  Opsiyon piyasaları, piyasa gücünün ardındaki nedenden bağımsız olarak, boğaların 40 bin dolar seviyesini savunması için birkaç sebebi gündeme getiriyor. Deneyimli analistlere göre nötr veya yükseliş beklentisini yansıtan alım opsiyonlarının alım satım oranı baz alındığında yüzde 21 oranında avantajlı olduğu görülüyor. Fakat söz konusu alım satım opsiyonlarının büyük çoğunluğu, 45 bin dolar veya yukarısında bir işlem fiyatına sahip olmasıyla dikkat çekiyor. 

  Piyasa Kontrolü BTC Boğalarına Geçti

  Aylık opsiyonlarda kendinden emin hareket eden BTC ayıları, nötr veya düşüş beklentisi yansıtan satım opsiyonlarının yüzde 87 kadarını 39 bin dolar seviyesinin altına çekti. Ayılar vade dolumuna kadar BTC fiyatını bu seviyenin altına düşürmeyi başarırsa, piyasada 105 milyon dolar değerinde daha satım opsiyonu kullanabilecekler.

  Analistlere göre 39 bin doların altında işlem fiyatına sahip alım opsiyonlarının değeri ise 320 milyon dolar civarında. Bir başka deyişle BTC boğaları, ayılara göre 215 milyon dolarlık bir avantajı ellerinde bulunduruyor. 

  BTC Opsiyon Sözleşmelerinde Denge Değişti

  Lider kripto para birimi Bitcoin boğalarının piyasadaki açık pozisyonlarının değeri BTC fiyatının 40 bin doların üzerine çıkmasına göre belirlenecek. Eğer vade dolum süresine kadar BTC fiyatı bu seviyede tutunursa boğalar 140 milyon dolar arttıracak. Bu fark ise 40 bin doları savunmak için yeterli bir sebep olarak görülüyor. Bitcoin opsiyon piyasasının son durumuna bakıldığında boğaların en azından kısa vadede ciddi bir avantaj elde ettikleri görülüyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle