Kripto Para

Chiliz ilk kez bir NBA takımı ile ortaklık kurdu

  Kripto para piyasaları ile eğlence ve spor sektörlerini bir araya getiren Socios.com, bu kez de oku ABD Ulusal Basketbol Ligi’ne (NBA) attı. Socios.com ve NBA takımlarından Philadelphia 76’ers 17 Haziran tarihinde ortaklık kurduklarını açıkladı.

  Kripto para piyasalarının büyük çapta genişlemesi ile birlikte, özellikle 2021 yılında farklı sektörlerden oluşumlar da bu alanda adım atmaya başladı. Git gide büyüyen kripto para sektörü, 2021 yılında spor ve eğlence sektöründe de geniş ağlara ulaştı. Tüm dünyada daha çok futbol kulüpleri ile anlaşma sağlayan ve ortaklık kuran Socios.com, bu kez de yönünü ABD Ulusal Basketbol Ligi’ne (NBA) çevirdi. NBA’in en popüler takımlarından biri olan Philadelphia 76’ers ile Socios.com bir ortaklık kurdu.

  17 Haziran tarihinde Socios.com tarafından Twitter üzerinden duyurulan ortaklık, aynı zamanda NBA takımları ile kurulmuş olan ilk ortaklık oldu. Yapılan sözleşme ile birlikte 2021/2022 sezonundan itibaren Socios.com’un reklamları 76’ers maçlarında arenada ve televizyonda görülebilecek şekilde salonun çeşitli yerlerine yerleştirilecek. Kripto para kullanıcıları aynı zamanda Socios.com üzerinden marka ve logolardan da yararlanma hakkı elde edecek.

  Socios.com Tarafından Yapılan Duyuru

  Socios.com resmi Twitter üzerinden tanıtım videosu ile birlikte yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  “Bu bir duyuru gönderisidir. Philadelphia 76’ers ile tanışın. Socios.com’un ilk Amerikan basketbol partneri. Aileye hoş geldin 76’ers.”

  Bu paylaşım sonrasında Socios.com ortaklığa ilişkin daha detaylı bir açıklama metni daha yayınladı. Burada yer alan bilgilere göre Socios.com, 76’ers’in internet sitesinde de geniş bir yer edinecek. Socios.com, takımın sosyal medya kanallarında yer alacak ve maçlar öncesi ile maçlardaki önemli bazı anlar, bu sosyal medya kanalları üzerinden yayınlanacak.

  Socios.com CEO’sunun Açıklamaları

  Yapılan ortaklık duyurusunun ardından Socios.com ve Chiliz’in CEO’su Alexandre Dreyfus da bazı açıklamalarda bulundu. Konuya ilişkin olarak Dreyfus şu ifadelere yer verdi:

  “Bu, dünya genelinde 76’ers taraftarları için büyük ölçüde gelişmiş taraftar katılımını sağlayacağına inandığımız heyecan veren ortaklığın başlangıcı. 76’ers’i ağımıza davet ettiğimiz için heyecan duyuyoruz. Dünyanın en büyük spor organizasyonları, şimdi toplu halde bize katılıyor. Socios.com burada kalmaya devam edecek, küresel spor endüstrisinin dijital dönüşümünde önemli bir araç olacak.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle