Analiste göre BTC boğa koşusu bitmedi! Peki ne zaman biter?

  Kripto para piyasalarının tanınan analistlerinden CrediBull Crypto, piyasada Bitcoin (BTC) adına düşüş eğilimi görülemeye devam ederken, boğa sezonunun hala bitmediğini öne sürdü. Analiste göre BTC boğa koşusunda tekrar ayaklanmadan önce BTC’nin piyasa hakimiyeti tüm zamanların en düşük seviyesini görecek.

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için son zamanlarda çift yönlü tahminler gelmeye devam ediyor. Zira Bitcoin, neredeyse 2 aydır bir konsolidasyon yaşıyor. Mayıs ayından sonra 30 bin ile 40 bin dolar aralığında konsolide olan BTC, son birkaç haftadır 30 bin ile 35 bin dolar aralığında konsolidasyon yaşıyor. Bu da haliyle Bitcoin’in hala düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Ancak kripto para piyasalarının tanınan analistlerinden CrediBull Crypto’ya göre Bitcoin’de boğa koşusu hala bitmedi.

  CrediBull Crypto’nun Açıklamaları

  Bitcoin’in düşüş eğilimine rağmen hala boğa sezonunda olduğunu iddia eden CrediBull Crypto, Bitcoin’in bu boğa koşusunun sonlandığını görmek için piyasa hakimiyetinde tüm zamanların en düşük seviyesinin görülmesi gerektiğine inanıyor. Konuyla ilgili olarak Twitter’dan teknik analizlerini ve grafiklerini paylaşan analist, bir de konuya ilişkin yorumlarını dile getirdi. Analistin konuya ilişkin yer verdiği ifadeler şöyle:

  “Son boğa koşumuz sırasında BTC Dom’un (BTC piyasa hakimiyeti) yolda biraz daha rahatlamak için aniden yükseldiği birçok durum oldu. Bu boğa koşusu sona ermeden önce BTC Dom’da hala tamamen yeni ATL bekliyorum. BTC Dom %50-55’e ulaştığı zaman gözler alternatifler üzerinde. Bu, altcoinlere yüklenmek için EN İYİ zaman olacaktır.

  Altcoinlerinizden ne zaman kar elde etmeye başlayacağınızı ve bu boğa koşusunun olası bir sonu hakkında temkinli olmaya başlamanız gerektiğini bilmek ister misiniz? BTC hakimiyeti %30’un altına düştüğünde. O zamana kadar, çok erken satıyorsunuz.”

  Analiste Göre BTC Boğa Koşusunun Bitmesi İçin Hakimiyetin Gerilemesi Gerekiyor

  Bitcoin piyasa hakimiyeti şimdilerde %45 dolaylarında. Ancak bu oran Mayıs ayında yılın en düşük seviyesi olan %39 bölgesine kadar geriledi. Öte yandan 2017 boğa koşusu sonlandığında da baskınlık %35’in altına sarkmıştı. CrediBull Crypto, BTC boğa koşusunun sonlandığını görmek için, BTC piyasa hakimiyetinde yine benzer şekilde bir düşüş görülmesi gerektiğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle