Kripto Para

Kurumsal BTC ürünleri yine yatırım kaybetti

  Kurumsal varlık yönetim şirketi CoinShares, haftalık kripto para fon akışı raporunda çarpıcı bir detay paylaştı. Buna göre kurumsal kripto ürünleri, piyasalardaki yükseliş ivmesine rağmen art arda beş hafta yatırım kaybetti…

  Kripto para analistlerinin ve topluluğunun yakından takip ettiği CoinShares, geçtiğimiz gün Haftalık Dijital Varlık Fon Akışı raporunu yayımladı. Merakla beklenen bu raporda kripto para ürünlerinden bu hafta içinde 26 milyar dolar çekildiği belirtildi.

  Öte yandan çekilen haftalık yatırım miktarının, ortalama 141 milyar doların görüldüğü mayıs ve haziran aylarına kıyasla önemli ölçüde azalması da dikkat çekti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, geçen haftadan bu yana yüzde 18 oranında bir değer kazanmış olmasına rağmen BTC fonlarına gelen yatırımlar sınıfta kaldı.

  BTC Fonlarından Yine Çekim Yapıldı

  Bitcoin fonları son 1 haftalık süreçte 33 milyon dolar yatırım kaybetmesiyle kripto para basınında geniş yankı uyandırdı. BTC fiyatının yükselişine zıt olarak gerçekleşen bu hamleler kurumsal yatırımcıların yükseliş hareketlerini umursamadığını gösteriyor.

  Kurumsal varlık yönetim şirketi CoinShares’in kendi BTC ürünü de bu süreçte 63.3 milyon dolar ile en fazla yatırım kaybı yaşayan fon oldu. En büyük varlık yönetim şirketi Grayscale fonları ise son haftalardaki durgunluğunu aynı şekilde korudu.

  Grayscale Açıklaması Dikkat Çekti

  Kripto para sektörünün en büyük kurumsal yatırım fonu şirketi Grayscale tarafından yapılan açıklamada fonların toplam varlık değeri belirtildi. 10 Ağustos'ta fonlarının yönettiği toplam varlık değerinin, mayıs ayından beri ilk kez 40 milyar doların üzerine çıktığını açıklayan fon yöneticileri büyük ses getirdi.

  Öte yandan Ethereum tabanlı yatırım ürünleri, Ether'in başarıyla gerçekleştirilen London güncellemesinin ardından ralliye başlamasıyla birlikte yükselişe geçti. CoinShares raporuna göre son 1 haftalık süreç içinde Ethereum fonları 2.8 milyon dolar daha yatırım aldı. Ether ürünleri, kurumsal kripto ürünlerine yatırılan sermayenin artık yüzde 26'sını temsil ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle