Kripto Para

Chiliz beklenen Formula 1 ortaklıklarını duyurdu!

  Kripto para dünyasını spor dünyası ile bir araya getiren Chiliz (CHZ) beklenen açıklamayı sonunda yaptı. CEO Alexandre Dreyfus canlı yayında, Türkiye koordinatörü Altuğ Öztürk de Twitter’da, Chiliz’in Formula 1’in iki takımı ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Böylece ilk kez Formula 1 takımları da taraftar token’ı çıkarmış oldu.

  Chiliz (CHZ) kripto para piyasalarında, spor dünyasında kurduğu ortaklıklar ile tanınıyor. Daha önce hem Türkiye’de hem de dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok futbol kulübü ile ortaklık kurmuş olan Chiliz, şimdi de yönünü Formula 1’e çevirdi. Chiliz ve Socios.com, Aston Martin ve Alfa Romeo ile anlaştı. Kurulan ortaklık sonucunda ilk kez Formula 1 takımları taraftar token’ı çıkarmış oldu. Formula 1 takımlarının açıklamalarına göre Chiliz ve Socios.com, Aston Martin ve Alfa Romeo için futbol kulüplerine benzer bir taraftar token üretiyor.

  100 Günlük Bekleyiş Sona Erdi

  Aslında Chiliz’in bir Formula 1 takımı ile ortaklık kurabileceği 3 ay önce paylaşılmıştı. Bu paylaşım ile birlikte Soyunma Odası uygulaması başlatıldı ve kullanıcılar bu beklenti ile CHZ’lerini kilit altına almaya başladı. Uygulamanın başlatılmasının üzerinden 100 geçti ve duyuru hala gelmeyince, CHZ’ler hala kilitli tutulurken eleştiriler gündeme gelmeye başladı. Sonunda 20 Mayıs tarihinde beklenen açıklama geldi. Chiliz Türkiye koordinatörü Altuğ Öztürk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Dolap 1’in resmen açıldığını duyurdu.

  Altuğ Öztürk’ün Açıklamaları ve CHZ Fiyat Tepkisi

  Altuğ Öztürk Twitter paylaşımında “Aston Martin ve Alfa Romeo geldi! Uzun süredir bekleyen arkadaşlara güzel bir sürprizimiz var tabii ki. 1 locker token = 2 $AM + 2 $SAUBER! $CHZ” ifadelerine yer verdi. CHZ fiyatı 19 Mayıs tarihinde piyasadaki genel düşüş ile birlikte 0,24 dolar seviyesine kadar gerilemişti. Yeni ortaklık haberinin oluşturduğu beklenti ile CHZ fiyatı 0,34 doların üzerini gördü.

  Locker Ödülleri Değişti

  Normal şartlarda CHZ ortaklıklarında her bir locker token karşılığında, ilgili taraftar token’ı veriliyordu. Ancka “sürpriz” olarak açıklanan paylaşıma göre 2 ortaklık kurulmuş olması da durumu değiştirdi. Altuğ Öztürk 1 locker token karşılığında 2 AM ve 2 SAUBER token verileceğini duyurdu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle