Kripto Para

FTX CEO’su, 2022 için gereken 3 temel taşı sıraladı!

  Kripto para ekosisteminin en zengin ismi olan, FTX borsasının genç kurucusu ve CEO’su Sam Bankman-Fried, Twitter üzerinden yaptığı bir dizi paylaşımda, 2021 yılını özetledi. Ünlü CEO ayrıca 2022 yılında kripto para piyasalarında ilerlemenin de 3 temel taşını paylaştı.

  ABD merkezli dev kripto para borsası FTX’in kurucusu ve aynı zamanda CEO’su olan Sam Bankman-Fried, 2021 yılının şüphesiz en popüler isimlerinden biri olmayı başardı. Genç milyarder girişimci, 2021 yılında kripto para ekosisteminin en zengini olmayı başarırken, Forbes dergisinin de en zengin 30 yaş altı girişimcileri listesine girmeyi başardı. 26,5 milyar dolarlık serveti bulunan ve ABD’de Kongre’ye “yasal düzenleme çerçevesi” sunan ünlü CEO, Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulundu. Ünlü CEO paylaşımlarında, 2022 yılında kripto para piyasalarında ilerlemenin 3 temel taşını paylaştı.

  Stablecoin Düzenlemeleri

  SBF, paylaşımlarında düzenlemeler konusuna değindi ve bu konuda, stablecoin’lerin daha iyi şekillerde raporlanıp denetlenebileceğini dile getirdi. Ünlü CEO, FTX stablecoin politikalarına uygun olarak daha fazla şeffaflık sağlanmasının, bu varlıların gelişmesine izin vereceğini ve böylece sorunların da en az %80’inin düzeleceğine inandığını belirtti. Ayrıca genç girişimciye göre daha iyi bir piyasa gözetimi ve token ihracı dolandırıcılık karşıtı bir rejimle de diğer düzenleyici boşlukların giderilebileceğine inandığını ifade etti.

  Video Oyunları

  Sam Bankman-Fried, 2021 yılında akıllı sözleşmelerin, Metaverse projelerinin, DeFi ve Web 3.0 geliştirmelerinin önünü açan isimler arasında gösteriliyor. Ancak buna rağmen SBF, video oyunlarının devasa ölçeklendirme yolunda en önemli basamak olabileceğine inandığını belirtti. Ünlü CEO konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  “Video oyunlarının mevcut kullanıcı tabanından yararlanma çok büyük bir adım olabilir. Bu sayede her yıl milyarlarca kullanıcı ve yüz milyarlarca dolar getirisi sağlanabilir. Bunlar sanal dünyaları daha da çekici hale getirirse anlamlı olur.”

  “Kripto Para İşlem Boyutları”

  Ünlü CEO işaret ettiği 3 temel taştan sonuncusunu da “kripto para işlem boyutları” olarak açıkladı. Ünlü CEO’ya göre saniyede 50 bin işlem seviyeleri, mevcut endüstriyel ölçekli uygulamaları karşılamak adına yeterli görünmüyor. Bankman-Fried konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verdi:

  “Bir blok zincirinin zaten hızlı olduğunu söylediklerinde her zaman gülerim. Hiçbiri değil. Hız, milyonlarca TPS demektir. Bu da henüz kimsede yok.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle