Kraken CEO’sundan 250 bin dolarlık Bitcoin tahmini

  Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Kraken’in CEO’su Jesse Powell, Bitcoin hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bitcoin’in kısa süreli fiyat hareketliliklerinin tahmin etmenin güç olduğunu belirten ünlü CEO, lider kripto paranın 250 bin dolara ulaşmasının mümkün olduğunu belirtti.

  7 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan ve bünyesinde 50 farklı coini listeleyen Kraken borsasının CEO’su Jesse Powell, son günlerde yaşadığı düzeltme ile gündeme gelen Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Nisan ayının ortasında 64 bin doları aşarak tüm zamanların rekorunu kıran Bitcoin, geçtiğimiz günlerde yaşadığı düzeltme ile büyük değer kaybetti. Kripto para regülasyonları ve Joe Biden’in vergi tasarısının etkisi ile 50 bin doların altına kadar gerileyen Bitcoin hakkında açıklama yapan Jesse Powell, olumlu görüşleri ile yatırımcıları rahatlattı.

  Dünyanın en büyük 4. kripto para borsasının CEO’su ve uzun vadeli bir Bitcoin yatırımcısı olan Jesse Powell, Bitcoin’den uzun vadede inanılmaz yükselişler beklediğini belirtirken, Bitcoin ve ABD doları arasında yapılan kıyaslamaların da mantıklı olmadığını belirtti.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Jesse Powell: Bitcoin 2024 yılına kadar inanılmaz yükseliş sergileyecek

  Jesse Powell açıklamalarında Bitcon’in kısa vadeli fiyat hareketliliklerinin tahmin etmenin mümkün olmadığını belirtti. Bitcoin’in birgün içinde yüzde 10 yükseliş ya da düşüş yaşayabildiğini bu nedenle kısa vadede göreceği fiyat seviyelerinin değişken olduğunu belirten Powell, uzun vadede ise yükselmeye devam edeceğine inanıyor.

  Ünlü isim Bitcoin’in günümüz ile tekrar yarılanacağı 2024 yılı arasında devasa fiyat yükselişleri yaşayabileceğini belirtti. Lider kripto paranın önümüzdeki yıl 250 bin dolar görebileceğini düşünen Powell, 2024 yılına kadar çok daha yüksek fiyat seviyelerine ulaşacağını belirtti.

  Bitcoin ve ABD dolarını karşılaştırmak mantıklı değil

  Jesse Powell açıklamasında insanların Bitcoin’lerini satıp ABD doları almasının mantıklı olmadığını açıkladı. Bitcoin ve ABD doları arasında kıyaslama yapmanın da mantıksız olduğunu açıklayan Powell, doların enflasyondan etkileniyor olmasını büyük bir dezavantaj olarak değerlendirdi. Bitcoin’i sabit bir değeri olan varlıklarla kıyaslamanın daha mantıklı olduğunu açıklayan Powell, Bitcoin’in 10 ya da 20 sene içinde rezerv para birimi olarak benimsenebileceğini de belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle