Bitcoin yükselişini stratejist Meltem Demirörs yorumladı

  Bitcoin (BTC) fiyatı bir süredir düşüş trendini sürdürürken yeniden yükselişe geçti Yaklaşık 40 bin dolar seviyesine yaklaşan Bitcoin yükselişinin arkasındaki sebepleri Meltem Demirörs yorumladı…

  CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, CNBC kanalına konuk oldu. Bitcoin fiyatı hakkında önemli açıklamalarda bulunan ünlü yönetici, Bitcoin’i incelerken şirket olarak en çok duyarlılığa önem verdiklerini belirtti. Duyarlılığın Bitcoin’e olan talebi büyük ölçüde etkilediğini söyleyen Demirörs, özellikle kurumsal yatırımcıların BTC’ye artan ilgisinin fiyatları belirlediğini kaydetti.

  Son dönemde uzun bir süre yatay seyirli grafiği ile dikkat çeken Bitcoin, şubat ayının başından itibaren yine yükselişe geçti. BTC fiyatı hakkında pek çok spekülasyon yapılırken, kripto para dünyasının önde gelen isimleri de fiyatlar ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, Bitcoin’de perakende yatırımcıların 2017 yılına göre daha az katılım gösterdiğine dikkat çekti. 

  Kurumsal Katılımın Bitcoin Fiyatına Etkisi

  Dogecoin örneğinden bahseden Demirörs, “Perakende yatırımcılar, Dogecoin gibi piyasa değeri bakımından daha küçük kripto paralara yöneliyor.” dedi. Uzman isme göre Bitcoin’e olan ilginin yönünü asıl değiştiren unsur, kurumsal şirketler ve büyük yatırımcılar. Demirörs bu görüşüne örnek olarak BlackRock, Guggenheim gibi şirketleri ve Ray Dalio gibi tanınmış isimleri gösterdi.

  Bitcoin fiyatında bullish eğilimin devam ettiğini belirten CoinShares CSO’su Meltem Demirörs, kripto para yatırımcılarının merak ettiği soruları yanıtladı. Uzman isim, 2020 yılı ile 2021 yıllarında Bitcoin yatırımı yapmanın arasında bir fark olduğuna dikkat çekti. Demirörs’e göre, 2020 yılında Bitcoin almak kurumsal yatırımcılar için bir risk olurken 2021’de bu durum değişti.

  “Bitcoin Almamak Risk Teşkil Eder”

  2021 yılına girilmesiyle birlikte kripto para piyasalarında durumun farklılaştığını aktaran Demirörs’e göre bu yıl BTC yatırımı yapmamak büyük risk teşkil ediyor. MicroStrategy şirketinin 71 binin üzerinde Bitcoin’e sahip olduğunu vurgulayan yönetici, Bitcoin sayesinde bu şirketin iki katı rezerv yaptığını söyledi. Uzman isim BTC konferansı hakkında da şunları aktardı: “Daha fazla kurumsal şirket hatta hükümetler bile bitcoin almayı düşünüyor ve bu gerçekten heyecan verici.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle