FED öncesi analistler BTC’de net! Ya siyah, ya beyaz…

  Lider kripto para birimi son tepki alımı ile 28 bin dolarda tutunmaya çalışırken, Oanda piyasa analisti Edward Moya BTC değerlendirmesini paylaştı! FED öncesi yaptığı değerlendirmede bankacılık krizine de değinen Moya, Bitcoin’de ya yükseliş ya da çöküş bekliyor…

  ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı için geri sayım başladı! First Republic’in çöküşü ile yeniden tehdidini artıran bankacılık krizi eşliğinde değer kaybeden lider kripto para birimi Bitcoib (BTC), tepki alımları ile toparlanmaya çalışıyor. Bitcoin’in %bitcoin+usd% dolardan işlem görmeye devam ettiği bu anlarda ünlü bir isim yaptığı değerlendirme ile FED sonrasına ışık tuttu!

  “Kripto Para Piyasasını Gölgede Bırakıyor”

  Oanda piyasa analisti Edward Moya tarafından yapılan Bitcoin değerlendirmesinde, söz ilk olarak Birleşik Devletler’de patlak veren bankacılık krizine geldi! San Francisco merkezli First Reoublic’in çöküşü ile 27 bin 600 dolara kadar gerileyen lider kripto para birimi için yaptığı değerlendirmede krize işaret eden Moya, “ABD bankacılık sisteminin bankacılık krizleriyle başa çıkmak için belirli taktikleri var gibi görünüyor” ifadelerini kullandı.

  Okurlarımızın hatırlayacağı gibi ABD’nin en büyük bankaları arasından yer alan JPMorgan Chase, First Republic’i satın almak için harekete geçti. Bitcoin’e de nefes aldıran bu girişimi sektörün bir çözümü gibi gören Moya, “Bu da kripto para piyasasını gölgede bırakıyor” ifadelerini kullandı.

  “Bitcoin’de 25 Bin Dolar Düşüşüne Dikkat”

  Moya genel hatları ile bankacılık krizinin çözüme kavuşacağını ve lider kripto para birimi ile birlikte piyasaların bu çözümün gölgesinde kalacağını düşünüyor. Moya dışında durum değerlendirmesi yapan Blockware Solutions analistleri de BTC’de 25 bin dolara uzanan bir geri çekilme bekliyor!

  “BTC’de 25 bin dolar kırılımından sonra da kalan satın alma gücünü ölçmek için düşüşler olabilir, buna dikkat etmek gerekir” ifadeleri ile yatırımcıları uyaran analistler, “Ancak BTC adına konuşacak olursak, yükseliş sinyalleri verdiğini söyleyebiliriz” ifadeleri ile yatırımcıların yüreklerine su serptiler. FED ile ilgili ise analistler, “Ayrıca Bitcoin 30 bin – 31 bin dolar arasında güçlü bir dirence sahip bulunuyor. FOMC kararı, BTC’nin direncini ya güçlendirecek ya da yerle bir edecek.” değerlendirmelerinde bulundular.

  FED Faiz Kararı Ne Zaman?

  Merakla beklenen FED faiz kararı bu ay içinde verilecek. 2 – 3 Mayıs 2023 tarihlerinde yapılacak FED faiz kararı toplantısı ardından kritik faiz kararı ise 3 Mayıs akşamı TSİ 21.00’de açıklanacak.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle