Kripto Para

Borsa harici ETH balinaları rekor birikim yaptı!

  Ethereum (ETH) balinaları yeniden hareketlenmeye başladı. Borsalar harici en büyük 10 ETH adresindeki toplam birikim 21,3 milyon Ethereum’a ulaştı. Bu miktar, Ethereum’un piyasaya sürüldüğü 2015 yılından bu yana görülen en yüksek seviye olarak kaydedildi.

  Lider altcoin Ethereum (ETH), tıpkı Bitcoin (BTC) gibi 2021 yılında zirve seviyelerini gördü. Bitcoin Nisan ayı ortasında fiyat rekorunu kırdıktan sonra geri çekilme yaşayıp konsolide olurken, bu süreçte ETH yükselişine devam etti. Gelen değer artışları yeni rekorları da beraberinde getirdi ve 12 Mayıs tarihinde ETH CoinMarketCap verilerine göre 4 bin 362 dolar ile tüm zamanların fiyat rekorunu kırdı. Ancak Mayıs ayı ortalarında gelen sert değer kayıplarına dahil olan ETH, %50’den fazla değer kaybetti.

  ETH Fiyatı 3 Hafta Sonra Kritik Seviyenin Üstüne Çıktı

  Gelen değer kayıpları sonrasında durgun ilerleyen ETH, son 3 haftalık süreci ise 2 bin 150 dolar seviyesinin altında geçirdi. Ancak 26 Temmuz sabah saatlerinde BTC’deki ani yükseliş ile birlikte değer artışına geçen ETH, bu tarihte %9’luk bir değer artışı ile 2 bin 300 doların üzerine çıkmayı başardı. Bu ani değer artışının ise en çok da büyük yatırımcılara yaradığı düşünülüyor. Zira büyük yatırımcılar, ETH’nin durgun geçirdiği süreci birikim yaparak değerlendirdi.

  Borsa Harici Balinaların ETH Birikimi Rekor Seviyede

  Kripto para veri analiz kaynağı olan Santiment tarafından Twitter üzerinden paylaşılan verilere bakıldığında, ETH balinalarının hareketleri görülüyor. Santiment verilerine göre borsa harici en büyük 10 ETH adresinin toplam birikimi 21,3 milyon Ethereum’a ulaştı. Ethereum 2015 yılında piyasaya sürüldü ve bu miktar, o zamandan bu yana görülen en yüksek seviye olarak kaydedildi.

  Borsalardaki Balinaların ETH Birikimi En Düşük Seviyesinde

  Borsa harici balina birikimleri rekor seviyeye ulaşırken, borsalardaki en büyük 10 ETH adresinde ise durum tam tersine işaret ediyor. Zira borsalardaki en büyük 10 ETH adresindeki toplam ETH sayısı 4,66 milyon seviyesine gerilemiş durumda. Bu da 2015 yılından bu yana bu alanda görülen en düşük seviyeyi temsil ediyor. Bu birikimler ise büyük yatırımcıların birikimlerini soğuk cüzdanlarında tuttuğuna işaret ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle